Stelaże dostosowane do potrzeb odbiorców

Trak to przedsiębiorstwo z ogromnym doświadczeniem, działające na rynku już 35 lat. Działalność została rozpoczęta w 1982 roku od wytwarzania mozaiki parkietowej, a następnie boazerii i podłóg, w 1989 roku wyprodukowane zostały pierwsze stelaże do mebli tapicerowanych, a w 2002 firma została przekształcona w spółkę z o.o. o nazwie TRAK.

Ambitne cele oraz chęć rozwoju sprawiają, że firma cały czas poszukuje nowoczesnych rozwiązań, czego wynikiem było rozpoczęcie w 1992 roku w pobliskim Jasiniu budowy drugiego zakładu, który jest systematycznie rozbudowywany. Firma nieprzerwanie inwestuje zarówno w kapitał ludzki, jak i w nowoczesne zaplecze maszynowe. Wciąż podnosząc jakość oferowanych wyrobów i usług, pragnie spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Nowoczesny park maszynowy wykorzystywany przy obróbce materiałów ogromnie zwiększa wydajność i możliwości produkcyjne. Oprócz tradycyjnych strugarek, frezarek i pił firma wyposażona jest w profesjonalne:

piły panelowe firmy Holz-Herr oraz Paolini,

centra obróbcze firmy SCM,

optymalizerkę włoskiej firmy Bottene,

wiertarki wielowrzecionowe do listew i płyt,

czopiarki, a także suszarnie do drewna o pojemności 100 m3 sterowane komputerowo.

Obecnie TRAK jest w stanie wyprodukować praktycznie każdy rodzaj stelaża według potrzeb klienta – od prostych puf, kanap i foteli po skomplikowane sofy i narożniki. Elementy wykonywane są z drewna i materiałów drewnopochodnych według wzorów i rysunków.

Przedsiębiorstwo prowadzi nieprzerwaną produkcję na zasadach kooperacji z dużymi producentami mebli w Polsce i Europie. Wieloletnie doświadczenie oraz współpraca z bardzo wymagającymi klientami zobowiązują je do systematycznego podnoszenia jakości produktów, ze szczególnym uwzględnieniem estetycznego wykończenia.

Stelaże wytwarzane są w oparciu o najwyższej jakości surowce. Firma posiada certyfikat FSC, co jest dowodem, że promuje racjonalną gospodarkę leśną. Dzięki niemu jej klienci mogą być pewni, że zamawiane produkty są wytwarzane z najlepszych materiałów pochodzących z odpowiedzialnie zarządzanych lasów. Certyfikat ten jest najbardziej rozpoznawalnym systemem certyfikacji lasów i produktów drzewnych.

Choć TRAK jest przede wszystkim producentem stelaży do mebli tapicerowanych, to jednak, posiadając nowoczesne maszyny obróbcze, proponuje także usługowe cięcie materiałów takich, jak: płyty laminowane, wiórowe, MDF, OSB, sklejki, listwy, a także karton. W tym zakresie gwarantuje pełną powtarzalność i dokładność wykonania poszczególnych elementów, nawet dla bardzo długich serii wyrobów.

Dzięki całkowicie własnej obróbce drewna, od suszenia zaczynając, na cięciu listew, płyt, sklejki i kartonu kończąc. Firma jest także konkurencyjna cenowo. Natomiast stała i doświadczona załoga pilnująca produkcji na każdym etapie powstawania produktów jest gwarantem wysokiej jakości wyrobów i terminowych dostaw. Posiadane zaplecze logistyczne pozwala płynnie realizować zamówienia odbiorców.

Poza opisanym powyżej zakresem działalności TRAK oferuje klientom sprzedaż: więźby dachowej, tarcicy, listew, sklejki, płyt wiórowych, pilśniowych, OSB oraz kartonu.

Firma chętnie podejmie współpracę z nowymi kontrahentami poszukującymi stelaży w elementach.     (ab)