Siedź, stój i pracuj wygodnie – stelaż elektryczny Futuro

Lista negatywnych skutków nieprawidłowej pozycji podczas siedzenia jest bardzo długa. Obejmuje m.in. bóle pleców i głowy, napięcie i sztywność karku, a u dzieci – również wady postawy. Aby ich uniknąć, konieczne jest zadbanie o odpowiednie wyposażenia miejsca pracy – również tego w domu. Choć na ogół największą uwagę

Wybierz biurko do domu

Najlepszą receptą i środkiem zapobiegawczym schorzeń wywołanych siedzącym trybem życia jest aktywność fizyczna. Ale nie tylko ona może przynieść ulgę. Bardzo ważne jest również zadbanie o odpowiednie wyposażenie kącika pracy, a w przypadku dzieci – nauki. Oprócz fotela, który powinien gwarantować stabilne podparcie kręgosłupa, umożliwiać płynną regulację i dostosowanie do specyfiki ciała użytkownika, konieczne jest również… odpowiednie biurko. Wysokość blatu, a także możliwość swobodnego ułożenia nóg, mają bowiem kolosalne znaczenie i bezpośrednio przekładają się na to, jaką pozycję zajmujemy – jak ułożona jest nasza miednica, kręgosłup, obręcz barkowa i ręce.

Według specjalistów, blat biurka powinien znajdować się na takiej wysokości, aby kąt między ramieniem a przedramieniem osoby siedzącej był prosty. Standardowo umieszcza się go więc na poziomie ok. 72-75 cm. Tyle tylko, że w przypadku osób wysokich wartość ta może wynosić 80, a nawet 85 cm, zaś w przypadku dzieci – dużo mniej. I tu rodzi się problem. Zwłaszcza gdy rodzice i dzieci w różnym wieku są zmuszeni pracować przy jednym stole. A to nierzadka sytuacja podczas pandemii i zdalnej pracy i nauki. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Stelaż  Futuro

Rozwiązaniem są systemy umożliwiające zmianę poziomu ułożenia blatu – takie jak np. stelaż elektryczny Futuro marki REJS. Pozwala on na regulację wysokości w zakresie 625-1275 mm. Dzięki temu możemy dopasować biurko do konkretnej osoby, jej nawyków i stylu pracy. Przy Futuro możemy pracować siedząc w standardowym fotelu, ale również na piłce, czy specjalnym siedzisku wymuszającym odpowiednią postawę. Możemy przy nim również… wygodnie stać. Zalecana przez ortopedów częsta zmiana pozycji nie stanowi więc żadnego problemu, a dopasowanie mebla (nawet do pozycji stojącej) zajmie dosłownie chwilkę.

Mało tego. W przypadku pokoi dziecięcych, regulowany stelaż elektryczny do biurka umożliwia jego rośnięcie wraz z dzieckiem lub… dziećmi. To idealne rozwiązanie, również wówczas gdy maluchy w różnym wieku dzielą jeden pokój. W zależności od tego, które dziecko w danej chwili się uczy, blat można podnieść lub opuścić, tak by ułatwić zajęcie odpowiedniej pozycji. Bezpieczeństwo podczas regulacji zapewnia specjalny system, który zahamuje przesuwanie się blatu, gdy tylko napotka przeszkodę np. rączkę. Obniżać lub podwyższać blat możemy za pomocą czytelnego panelu sterowania – wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk i gotowe. Dokładna wysokość blatu wyświetli się na panelu.

Wybierz biurko do biura

Elektryczny stelaż pod biurko Futuro sprawdzi się nie tylko w domu, ale również w przestrzeniach biurowych – zwłaszcza tam, gdzie regularnie pracuje wiele osób zmieniających się w określonych godzinach lub dniach. Może on zapamiętać 4 pozycje, które najbardziej odpowiadają poszczególnym pracownikom.

To bardzo przydatna i wygodna opcja zwłaszcza w nowoczesnych biurach i salach konferencyjnych. Pracownik nie musi tracić czasu na regulację wysokości. Wystarczy, że wybierze odpowiedni numer i stelaż sam dostosuje miejsce pracy do jego preferencji oraz aktualnych potrzeb. – wyjaśnia Damian Rybak.

Stelaż Futuro marki REJS dostępny jest w trzech kolorach – białym, czarnym i srebrnym. Dzięki regulowanej szerokości (w zakresie 1075-1800 mm) można do niego zamocować blat o maksymalnych wymiarach 1000×2000 mm.