Starsprings na interzum 2023 – innowacje i ekologia

Na targach interzum 2023 w Kolonii firma Starsprings pokazała szeroki zakres formatek kieszeniowych. Nacisk główny został położony na trzy nowe rozwiązania: S-touch, S-matic i PET-pocket.

 

S-touch – produkt hybrydowy

Nowa formatka wyróżnia się bardzo innowacyjną konstrukcją, opatentowaną przez firmę Starsprings, w której połączono działanie sprężyny i pianki. Producent zastosował tu zintegrowane piankowe mini poduszki na każdej ze sprężyn. Uzyskano w ten sposób znacznie większą elastyczność punktową w porównaniu do tradycyjnych formatek kieszeniowych. W efekcie mamy do czynienia z miękką, niezwykle delikatną w dotyku powierzchnią, która idealnie dopasowuje się do kształtu ciała człowieka.

Rafał Modrzycki Senior Key Account Manager z firmy Starsprings podkreśla: „Jest to naszym zdaniem przełomowa zmiana na miarę przejścia z formatek bonellowych do sprężyn kieszeniowych. S-touch ma nie tylko dużo lepsze właściwości dopasowania się do ciała, ale także znacznie ułatwia pracę i produkcję materacy czy łóżek, ponieważ nie wymaga stosowania dodatkowych warstw nawierzchniowych, takich jak pianki, lateks czy temu podobne.” Twardość formatki dobiera się poprzez określenie średnicy drutu sprężyn. Do wyboru są także dwa rodzaje twardości pianki. Można tu również stosować formatki strefowe. Sprężyny mogą mieć wysokość aż do 20 cm, a piankowe poduszki od 4 do 6 cm.

S-matic – materac z regulowanymi strefami twardości

W tym produkcie firma Starsprings zastosowała dwie regulowane kasety, które za pomocą silników ustawiają naciąg sprężyn falistych. Tak uzyskano materac, w którym można płynnie zmieniać twardości dla strefy ramion oraz bioder. „Regulacja odbywa się z poziomu aplikacji w telefonie lub tablecie w zakresie od 1-20. Takie rozwiązanie może być zastosowane w materacu w domu, ale jeszcze bardziej nadaje się do obiektów hotelowych, gdzie każdego dnia może spać inna osoba, o innej sylwetce i wadze.” – mówi Rafał Modrzycki. Warto dodać, że S-matic jest tak zaprojektowany, że można go rolować, co jest kwestią istotną ze względu na niższe koszty logistyczne. Także ten produkt jest chroniony patentem.

PET pocket – łatwiejszy recykling

Firma Starsprings pokazała także nowy materiał do produkcji formatek kieszeniowych – PET pocket. Jest on zbliżony do surowca, z którego wykonuje się butelki do napojów. Firma pracuje obecnie ze swoimi dostawcami nad klejem, które też byłby wytworzony także na bazie tego samego materiału. Wszystko to ma na celu ułatwienie recyklingu formatek. Rafał Modrzycki dodaje:”Myślimy o naszej planecie i podejmujemy już kroki, które w niedalekiej przyszłości będą standardem.”

Rośnie zainteresowanie zaawansowanymi formatkami

Firma Starsprings swoje wystąpienie na targach interzum 2023 uważa za bardzo udane. Rafał Modrzycki stwierdza: „4-letnia przerwa zrobiła swoje. Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający byli spragnieni targów w normalnym wydaniu, bez obostrzeń, i odwiedzili nas licznie. Ich uwaga skupiała się przede wszystkim na nowościach, które mogliby zastosować w materacach, aby wyróżnić się na tle konkurencji na rynku.

Na nasze stoisko przybyło wielu klientów z Polski. Cieszy nas bardzo, że coraz większa liczba producentów z naszego kraju wykazuje zainteresowanie droższymi formatkami z wyższej półki. Jeszcze kilka lat temu szukali tylko najtańszych rozwiązań, teraz to się zmieniło.”

http://www.starsprings.com

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług