Spektakularne stoisko Cosentino na Warsaw Home 2021

Jedno z najczęściej odwiedzanych, fotografowanych i komentowanych stoisk na zakończonych właśnie targach Warsaw Home to dzieło Szymona Hanczara dla Cosentino. Znany projektant zabrał nas na spacer szlakiem hiszpańskich muzeów, ulic i parków. Pokazał materiały Cosentino w zupełnie nowej odsłonie, zainspirowanej twórczością Antonio Gaudiego, Pablo Picasso i Joan Miro. W przestrzeni wystawienniczej pojawiły się przykuwające wzrok gości charakterystyczne totemy, kryjące w sobie historię poszczególnych marek oraz portfolio dostępnych wzorów.

 

Stoisko Cosentino, globalnej firmy i jednego z liderów w produkcji i dystrybucji innowacyjnych powierzchni dla świata architektury i designu, odegrało znaczącą rolę podczas Warsaw Home & Contract. Przybyło na nie setki projektantów, architektów, partnerów biznesowych i klientów Cosentino z całej Europy. Na stoisku można było zobaczyć nowe wzory, opracowane dla marki Dekton, Silestone i Sensa. Poza tym Cosentino było również gospodarzem dynamicznego kalendarza wydarzeń, skierowanych do gości targów. W wykładach i wydarzeniach specjalnych, odbywających się na stoisku, wzięli udział uznani architekci, designerzy, blogerzy, dziennikarze i promotorzy sztuki.

Dyskusje panelowe

Pierwszego dnia można było spotkać się i porozmawiać z autorem koncepcji stoiska – Szymonem Hanczarem. Kolejny dzień poświęcony był inauguracji współpracy Cosentino z OW SARP, wyzwaniom współczesnego postrzegania ekologii i przyszłości architektury. W panelu dyskusyjnym wzięli udział Marta Sękulska-Wrońska, prezes OW SARP, i Piotr Jurkiewicz – wiceprezes ds. architektury kryzysu klimatycznego OW SARP. Poza nimi  w dyskusji uczestniczyli Grzegorz Goworek, współwłaściciel Studio O. oraz Michał Bachowski, reprezentujący portal Noizz. „Nie możemy zrobić regresu, zamieszkując w lesie, ale możemy iść do przodu w sposób rozsądny” – mówiła prowadząca spotkanie Ewa Trzcionka. „Kluczem do odpowiedzialnej architektury jest długowieczność tego co wytworzymy, wykorzystywanie materiałów już zrobionych i produkcja zgodna z zasadami gospodarki obiegu zamkniętego” – wtórował jej Piotr Jurkiewicz. Było to nawiązanie między innymi do zrównoważonej produkcji materiałów Cosentino.

29 października odbył się kolejny panel dyskusyjny. Wzięli w nim udział: Anna Olga Chmielewska i Jola Skóra (Jam Kolektyw), Aleksander Jankowski (JIO Jankowski Opyrchał), Maria Miland (Art in Architecture Festival) oraz Aneta Konowrocka (marketing manager Cosentino). Panel, dotyczący wartości sztuki w projektach wnętrz, poprowadziła dziennikarka i historyk sztuki Ewa Mierzejewska. Podczas rozmowy nawiązano do trzeciej edycji Art in Architecture Festival, nad którym mecenat objęło Cosentino. Festiwal promuje szersze wykorzystanie sztuki w przestrzeni prywatnej, publicznej i obiektach komercyjnych. Tym samym zachęca inwestorów, architektów i projektantów wnętrz do współpracy z artystami.

Podczas czterech intensywnych dni Warsaw Home&Contract 2021, setki rozmów na stoisku Cosentino, udowodniły, że innowacyjne powierzchnie Silestone, Dekton i Sensa, z przyjazną środowisku technologią produkcji, zyskują coraz większą popularność, stając się największymi sprzymierzeńcami architektów, projektantów, salonów kuchennych i firm kamieniarskich. Ekspozycja Cosentino podbiła serca i wyobraźnię gości targowych. Sukces zapewniły: artystyczny klimat stoiska, merytoryczne dyskusje o zrównoważonej architekturze i sztuce, ponadczasowe piękno i autentyczność prezentowanych materiałów.

Konkurs fotograficzny

Choć tegoroczna edycja Warsaw Home jest już za nami, emocje targowe jeszcze nie opadły. Do 7 listopada można wciąż wziąć udział w konkursie na najbardziej kreatywne zdjęcie hiszpańskiego stoiska. Fotografie należy umieścić na swoim profilu społecznościowym, wraz z oznaczeniem profilu @CosentinoPolska oraz hasztagiem #Cosentino_WH2021. 8 listopada w mediach społecznościowych Cosentino zostanie wyłonionych trzech zwycięzców. Główną nagrodą, ufundowaną wspólnie z Ardant.pl, jest lampa Glossy Nordlux, nagrodzona w tym roku statuetką Red Dot.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług