Setra powiększa obecność w Polsce

Firma Setra, producent wyrobów z drewna postanowiła o powiększeniu swojej obecności na rozwojowym, polskim rynku. W związku z tym w maju br. otwiera lokalne biuro handlowe w północnej Polsce.

– Biorąc pod uwagę pozytywny rozwój sprzedaży w Polsce w ostatnich latach postanowiliśmy poczynić kolejny krok, otwierając własne lokalne biuro handlowe w Lęborku. Pozwoli to nam na bardziej ścisłą współpracę ze znanymi nam polskimi klientami, i jednoczesne budowanie nowych relacji biznesowych na rosnącym polskim rynku – powiedział Olle Berg, Market Director firmy Setra .

Nowe biuro sprzedaży Setra mieści się w Lęborku, w północnej Polsce i będzie prowadzone przez Mariusza Kowalskiego. Posiada on wieloletnie doświadczenie na polskim rynku produktów z drewna, a w swojej poprzedniej pracy zajmował się sprzedażą dla Stora Enso.

– Mariusz ma bardzo dobre rozeznanie na polskim rynku i już ugruntowane relacje z większością naszych dotychczasowych klientów. Reprezentacja lokalna jest ważna dla długofalowego rozwoju naszej firmy i jesteśmy bardzo zadowoleni, że Mariusz będzie teraz członkiem naszego zespołu – mówi Olle Berg

Setra jest jednym z największych szwedzkich producentów drzewnych i wiodącym graczem w Europie. Oferuje produkty z drewna z eko-certyfikatem, przeznaczone do wnętrz i budowy, dla firm handlowych i przemysłu. Grupa zatrudnia około 900 pracowników, a roczna sprzedaż kształtuje się na poziomie 4,1 mld SEK. Eksport do Europy, Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Japonii stanowi prawie 60% sprzedaży.

Źródło: Setra Group
Fot. Setra Group

.