Różnorodność we frezowaniu

Świat wyposażenia Festool oferuje dokładnie to, co jest potrzebne do uzyskania doskonałych rezultatów w przypadku każdego zastosowania związanego z frezowaniem. Szeroki asortyment osprzętu frezarskiego znacznie zwiększa różnorodność możliwych zastosowań. Dzięki odpowiedniemu wyposażeniu frezowanie okrągłych i prostokątnych wycięć, rzędów otworów w meblach, wczepów klinowych lub połączeń blatów roboczych nie stanowi już żadnego problemu. Wyposażenie precyzyjnie dopasowano do frezarek. Pozwala to przyspieszyć przebieg prac i uzyskać wysokiej jakości rezultaty szybciej i w bardziej ukierunkowany sposób.

 

Szablony o wielu możliwościach

Złożone procesy robocze związane z ręcznym wykonywaniem szablonów lub przyrządów często wymagają dużo czasu i nerwów, dopóki wszystko nie zostanie prawidłowo dopasowane. Festool oferuje idealne rozwiązanie w postaci wielofunkcyjnych szablonów do frezowania MFS 400 i 700: wystarczy raz ustawić i można frezować z dowolną częstotliwością. W rezultacie możliwe jest indywidualne i zgodne z potrzebami tworzenie niezwykle precyzyjnych wycięć i okręgów – dzięki skali z dokładnością co do milimetra na profilach. Zintegrowane opcje mocowania umożliwiają łatwe i bardzo dokładne przymocowanie bezpośrednio do obrabianego elementu – za pomocą przykładnic kątowych i prefabrykowanych wpustów do ścisków śrubowych i dźwigniowych. Możliwość systematycznej rozbudowy dzięki przedłużeniom od 200 do 2000 milimetrów do wycięć prostokątnych i okrągłych.

Festool oferuje idealne rozwiązanie w postaci wielofunkcyjnych szablonów do frezowania MFS 400 i 700: wystarczy raz ustawić i można frezować z dowolną częstotliwością.

Połączenia narożne blatów roboczych – to już nie problem

Bez wątpienia montaż i precyzyjne łączenie blatów roboczych to nieodzowny element aranżacji przestrzeni kuchennej. Szablon do frezowania blatów roboczych APS 900/2 umożliwia łatwe frezowanie i wykonywanie precyzyjnie dopasowanych połączeń blatów pod kątem 90°. Stabilne pozycjonowanie szablonu jest możliwe dzięki zintegrowanej opcji mocowania, co gwarantuje uzyskanie dokładnych wyników – nawet w przypadku kilku operacji frezowania w tym samym wpuście. Szablon APS umożliwia frezowanie blatów o głębokości od 600 do 650 milimetrów w jednym mocowaniu – a w przypadku zastosowania profili przedłużających nawet powyżej 900 milimetrów. Dostępne w handlu okucia połączeniowe można osadzać na spodzie płyty za pomocą dwóch dowolnie ustawianych szablonów do frezowania.

Do wykonania szablonu do frezowania użyto aluminium, dlatego wyróżnia się on wyjątkową wytrzymałością. Eloksalowana powierzchnia chroni szablon przed zwijaniem się pierścienia kopiującego na krawędzi prowadzącej. Festool zaleca stosowanie APS 900/2 w połączeniu z frezarką górnowrzecionową OF 2200 lub OF 1400 z frezem do wpustów o średnicy 14 mm z wymiennymi płytkami i pierścieniem kopiującym o średnicy 30 mm.

APS 900/2 jest idealnym rozwiązaniem w przypadku łączenia elementów narożnych i blatów.

Praktyczne Systainery z wyposażeniem oferują liczne możliwości

Firma Festool zaprojektowała różne Systainery z wyposażeniem, w których wszystkie elementy są starannie ułożone i znajdują się zawsze pod ręką, gdy są potrzebne. Przykładowo precyzyjne rzędy otworów odgrywają zawsze istotną rolę podczas produkcji mebli, ponieważ są niezbędne do wykonania wsporników półek, uchwytów tylnych ścianek i okuć. Systainer z systemem do wiercenia rzędu otworów LR 32-SYS zawiera wszystkie elementy wyposażenia, które są potrzebne do wykonywania precyzyjnych rzędów otworów. W połączeniu z frezarką górnowrzecionową OF 1010 lub OF 1400 oraz szyną prowadzącą FS 1400/2-LR 32 umożliwia wykonywanie precyzyjnych rzędów otworów o rozstawie 32 mm.

LR 32-SYS

Dzięki Systainerowi LR 32-SYS Festool oferuje optymalne, mobilne rozwiązanie. W Systainerze wszystko jest uporządkowane i gotowe do użycia: płyta prowadząca, czop centrujący, frez do otworów pod okucia HW Ø 35 mm, frez do kołków HW Ø 5 mm (profil daszkowy), frez do kołków HW Ø 5 mm (z czubkiem centrującym i podcinakiem), 2 prowadnice boczne ze zderzakiem przesuwnym, ściski śrubowe FSZ 120, 2 prowadnice wzdłużne. Pasujące szyny prowadzące LR są dostępne w dwóch długościach: 1400 lub 2424 mm.

Systainer z systemem do wiercenia rzędu otworów LR 32-SYS płyta prowadząca, trzpień centrujący, frez do otworów pod okucia HW, frez do kołków HW, 2 prowadnice boczne ze zderzakiem przesuwnym, ściskami śrubowymi, 2 prowadnice wzdłużne.

ZS-OF 1010 M

Systainer z zestawem wyposażenia ZS-OF 1010 M do frezarki górnowrzecionowej OF 1010 również okazał się bardzo praktyczny. Można w nim znaleźć wiele przydatnych elementów do różnych zastosowań związanych z frezowaniem: adapter do szyn prowadzących, czop centrujący, pierścienie kopiujące, cyrkiel drążkowy, stopki i znacznie więcej. Wszystko dostępne w uporządkowany sposób i zawsze w zasięgu ręki. Dodatkowe sloty zapewniają frezom optymalną ochronę. Systainer z zestawem wyposażenia ZS-OF 2200 jest idealnym uzupełnieniem do frezarki górnowrzecionowej OF 2200. Zawiera różnorodne stopki, prowadnicę boczną, adapter prowadnicy oraz różne pierścienie kopiujące. To oznacza, że gwarantuje optymalne wyposażenie do wszystkich zastosowań realizowanych przy użyciu OF 2200. Wszystko jest starannie i kompaktowo zapakowane w Systainerze³.

Systainer z zestawem wyposażenia ZS-OF 2200 jest idealnym uzupełnieniem do frezarki górnowrzecionowej OF 2200. Bez wątpienia  gwarantuje on optymalne wyposażenie do wszystkich zastosowań realizowanych przy użyciu OF 2200: wszystko jest starannie i kompaktowo zapakowane w Systainerze³.

Skrzynka z frezami – frezy na każdą sytuację

W skrzynce z frezami (Box-OF HW S8 Mix) mieści się dziesięć różnych frezów wyposażonych w ostrza z węglików spiekanych z trzpieniem 8 mm. Frezy te umożliwiają szeroki zakres zastosowań, takich jak profilowanie, wykonywanie wpustów, zaokrąglanie krawędzi itp. Z pewnością skrzynka jest idealnym rozwiązaniem na placach budowy i w warsztatach. Frezy przechowuje się w niej w przejrzysty i bezpieczny sposób, łatwo i wygodnie je się także wyjmuje. Skrzynka zawiera zestaw złożony z frezu do wyrównywania, frezu do kołków, dwóch frezów do wpustów z ostrzem czołowym, trzech frezów do zaokrągleń, frezu do fazowania, frezu krążkowego do wpustów i frezu do wczepów.

W skrzynce z frezami znajduje się dziesięć różnych frezów wyposażonych w ostrza z węglików spiekanych z trzpieniem 8 mm. Zapewniają one szeroki zakres zastosowań, takich jak profilowanie elementów obrabianych, wykonywanie wpustów i zaokrąglanie krawędzi.

Oświetlenie LED w kształcie pierścienia do OF 1010

Kolejnym inteligentnym rozszerzeniem wyposażenia do OF 1010 REBQ (od miesiąca produkcji 09-2021) jest oświetlenie LED w kształcie pierścienia. Oświetlenie to, które można zamontować jako element doposażenia tego modelu frezarki, zapewnia ze wszystkich stron światło bez efektu zacienienia, oferując dwa poziomy jasności. Zintegrowano je bezpośrednio z płytą podstawy, dzięki czemu znajduje się blisko obrabianego przedmiotu. W tym celu wystarczy włożyć pierścień oświetleniowy i zatrzasnąć akumulator. Oświetlenie pozostaje zamontowane na frezarce górnowrzecionowej, natomiast akumulator można w razie potrzeby wyjąć. Zintegrowane złącze USB-C pozwala ładować akumulator, który zapewnia czas świecenia nawet do sześciu godzin.

Oświetlenie LED w kształcie pierścienia można zamontować jako element doposażenia tego modelu frezarki, zapewniając ze wszystkich stron światło bez efektu zacienienia i oferując dwa poziomy jasności.

Bez dopasowanego wyposażenia nie ma idealnego rezultatu pracy

Sascha Menges, CEO Festool GmbH mówi: „W ramach całościowego podejścia systemowego Festool oferuje nie tylko elektronarzędzia, ale także ponad 1700 elementów wyposażenia, które pomagają naszym użytkownikom iść naprzód. Ponieważ ostatecznie każde elektronarzędzie jest tak dobre, jak wyposażenie, z którym go używamy. Kładziemy nacisk na precyzję i jakość, wydajność i kompatybilność. Nasze rozwiązania w zakresie wyposażenia zwiększają produktywność i ograniczają liczbę przeróbek. Naszym celem jest optymalizacja przebiegu prac: od tarcz pilarskich i materiałów ściernych po wyposażenie do naszych frezarek oraz rozwiązania umożliwiające pracę przy niskim poziomie zapylenia.”

I dodaje: “W związku z tym, że elementy wyposażenia odgrywają bardzo ważną rolę nie tylko w kontekście oferowanych przez nas systemów, ale przede wszystkim z perspektywy naszych klientów i ich pracy, koncentrujemy się na rozwiązaniach, które są zawsze precyzyjnie dopasowane do konkretnego systemu i danego zastosowania. Rok 2024 jest w Festool rokiem wyposażenia i można spodziewać się wielu ekscytujących i sprytnych rozwiązań, które jeszcze bardziej ułatwią codzienną pracę.”

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług