Różnorodność na stoisku Felder w Nadarzynie

Na targach WoodTech 2024 w Nadarzynie firma Felder stawia na różnorodność, dobierając tak maszyny, by każdy ze zwiedzających mógł znaleźć coś dla siebie niezależnie od tego, czy jest właścicielem małego, średniego czy też dużego zakładu stolarskiego lub meblarskiego.

 

Prezentowane urządzenia różnić się będą gabarytami i masywnością, gdyż są przedstawicielami 3 marek: Hammer, Felder oraz Format4, przeznaczonych dla określonych odbiorców. Dla początkujących w rzemiośle i prowadzących nieduże zakłady dedykuje się niedrogie, funkcjonalne i niezawodne maszyny solo oraz kombinowane Hammer. Z myślą o właścicielach klasycznych, usługowych zakładów rzemieślniczych, realizujących głównie indywidualne zamówienia, stworzono pod marką Felder solidne, innowacyjne i komfortowe w obsłudze obrabiarki. Dla odbiorców posiadających duże zakłady, z seryjną produkcją przemysłową, producent proponuje wysokiej klasy, nowoczesne i zaawansowane technologicznie maszyny i oprogramowania marki Format4.

Na stoisku Felder obejrzeć będzie można wszystkie typy klasycznych maszyn stolarskich, jak strugarki solo oraz kombinowane wyrówniarko-grubiarki, także z precyzyjnym, spiralnym wałem strugarskim Silent-Power, frezarki ze stołem przesuwnym i stałym, pilarki formatowe, również z unikatowym systemem bezpieczeństwa PCS®, pilarkę taśmową, pilarko-frezarkę i wiertarkę wielowrzecionową. Nie zabraknie także obrabiarek specjalnych, które reprezentować będą: okleiniarki prostoliniowe, szlifierki szerokotaśmowe i centrum rastrowe CNC ze stacją załadunku i rozładunku. Część z nich będzie można zobaczyć podczas pracy, aby zwiedzający mogli przekonać się na żywo o ich możliwościach.

Nowość – pilarka formatowa K 945 S

Goście targowi będą mieli okazję zapoznać się z najświeższym, topowym modelem – K 945 S – w ofercie pilarek formatowych Felder. Maszyna przekonuje nowoczesnym designem i innowacyjnymi elementami obsługi, długotrwałą precyzją, ekstremalną wydajnością i komfortową obsługą.

Ta wielkogabarytowa pilarka z wysokością cięcia 155 mm wyznacza nowe standardy dla wszystkich, którzy stawiają ekstremalne wymagania „swojej” nowej pilarce ze stołem formatowym. Rozwiązania systemowe Felder, takie jak: prowadzenie segmentów przechyłu Easy-Glide i stół formatowy X-Roll z 10-letnią gwarancją, zapewniają niezawodność przez wiele lat. Pilarka Felder K 945 S jest dostępna również z rewolucyjnym systemem bezpieczeństwa PCS®.

Agregat pilarki jest podwójnie zawieszony i rozstawiony w dużej odległości, aby osiągnąć maksymalną stabilność. Przechył piły tarczowej odbywa się za sprawą sprawdzonego systemu prowadzenia Easy-Glide. Agregat osadzony jest w kołyskach, które zaopatrzone są we wkładki wykonane z syntetycznego, odpornego na zużycie materiału o wysokiej wydajności. Dzięki temu są niewrażliwe na pył i nie wymagają konserwacji ani smarowania. System ten pochodzi z przemysłu ciężkiego i stosuje się go również w dźwigach i śluzach.

Stół formatowy X-Roll charakteryzuje się układem rolek z hartowanej stali w kształcie litery X, który optymalnie rozkłada nacisk we wszystkich kierunkach. Nie występuje tu obciążenie punktowe, a system prowadzenia jest niezwykle płynny i trwały. Silikonowe zgarniacze pyłu i szczotki zapobiegają długotrwałemu zabrudzeniu prowadnic.

Dzięki opcjonalnemu systemowi sterowania Power Drive wysokość i kąt cięcia ustawia się bardzo łatwo za pomocą pokręteł. Do precyzyjnej regulacji służy przycisk. Czerwone wyświetlacze LED na panelu sterowania pokazują dokładne wartości ustawień. Podczas przechyłu wysokość jest kompensowana, a na wyświetlaczu LED zawsze pokazywana jest aktualna wysokość cięcia.

kappa 550 e-motion Format4

Na stoisku firmy Felder zwiedzający będą mogli nie tylko zobaczyć pilarkę formatową kappa 550 e-motion Format4, największą i najbardziej zaawansowaną spośród tego typu maszyn austriackiego producenta, ale również przekonać się o skuteczności jednego z najszybszych na świecie, bezdotykowych systemów bezpieczeństwa – Preventive Contact System PCS®. Dzięki niemu poważne wypadki na pilarkach należą do przeszłości, gdyż w chwili, gdy dłoń operatora niebezpiecznie zbliża się do obracającej się tarczy piły, błyskawicznie cały agregat pilarki opuszcza się w ciągu milisekund, nie uszkadzając żadnego elementu maszyny. System ten można było zobaczyć już na wcześniejszych targach, ale pokazy z jego udziałem niezmiennie cieszą się wielkim zainteresowaniem gości targowych.

kappa 550 z systemem Preventive Contact System PCS®

Okleiniarka G 263

Wśród kilku modeli okleiniarek prezentowanych na tegorocznych targach Wood Tech znalazła się kompaktowa okleiniarka G263, która do ustawienia potrzebuje 2,7 m i przekonuje wydajnością, precyzją oraz bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Sprawdzone przez lata komponenty i zespoły okleiniarek Felder z serii G harmonijnie zintegrowano z atrakcyjną konstrukcją maszyny G 263. Do jej wyposażenia należy zarówno agregat frezowania wstępnego, jak i: zespół podgrzewania z lampą na podczerwień, agregat klejowy, zespół obcinający z nożycami udarowymi, wielofunkcyjny agregat do frezowania na równo z formatką, profilowego lub z fazą, agregat cykliny płaskiej i profilowej, jak również agregat polerki, co przekłada się na jakość oklejonych elementów, bez zauważalnych fug sklejenia.

Sterowanie okleiniarką G 263 odbywa się wygodnie z centralnej jednostki sterującej z panelem sterowniczym z wyświetlaczem LCD i klawiaturą. Pozwala ona na regulację temperatury kleju, włączanie i wyłączanie agregatów, automatyczną redukcję temperatury kleju, odczyt metrów bieżących na liczniku, kontrolowanie przedziałów czasowych konserwacji oraz sprawne reagowanie przy pomocy klarownych komunikatów o błędach.

Do ustawiania agregatów zastosowano wypróbowany system Quick-Set, który opiera się na wykorzystaniu próbki używanego obrzeża, dzięki czemu następuje to bardzo szybko i precyzyjnie.

G 263 w wyposażeniu standardowym posiada wartościowy agregat frezowania wstępnego. Dwie przeciwbieżnie obracające się głowice ze sterowanym rozruchem, wstępnie frezujące płytę, wyposażone w ułożone spiralnie noże diamentowe zapewniają perfekcyjnie obrobioną krawędź płyty przed przyklejeniem obrzeża. Dzięki temu osiąga się absolutnie czyste, bez wyrw krawędzie przy obróbce płyt laminowanych.

Wysokiej jakości, ze sterowanym rozruchem, kwarcowa lampa na podczerwień podgrzewa krawędź płyty przed zespołem klejowym i zapewnia optymalne zespolenie obrzeży, przydatna zwłaszcza przy zimnych płytach.

To właśnie bogate wyposażenie tej okleiniarki i korzystna cena sprawiają, że budzi duże zainteresowanie i stąd też znalazła się na tegorocznych targach Wood Tech.

profit H80I 21.31

Na spotkaniu nie zabraknie także centrum obróbczego CNC profit H80I 21.31, który pozwala nie tylko bardzo przyspieszyć proces produkcji mebli czy stelaży, ale również, za sprawą technologii nestingu, znacznie zaoszczędzić na materiale i zminimalizować odpady. Jego konstrukcja oparta na budowie portalowej, tzw. gantry, z dwustronnym napędem, gwarantuje najwyższą precyzję oraz powtarzalność dokładności obróbki. Wymiary robocze: 3090 x 2100 x 85 mm umożliwiają łatwą obróbkę wszystkich płyt o standardowych wymiarach, zaś dostępne opcje pozwalają na ich zwiększenie do 3800 mm.

Pole robocze seryjnie podzielone jest za pomocą systemu Smart Zoning na 8 pól, aby zagwarantować najlepszą siłę przyssania dla różnorodnych rozmiarów płyt. Liniowy magazynek narzędziowy mieści się na korpusie obrabiarki i już w standardzie jest gotowy na przyjęcie 15 narzędzi, co pozwala bardzo przyspieszyć proces przezbrajania. O perfekcyjne wyniki obróbki, bez wyrw, dba główne elektrowrzeciono ze sterowanym przetwornicą częstotliwości silnikiem o mocy 10 kW i z obrotami aż do 24.000 obr./min. Znajduje się ono bezpośrednio na module nośnym głowicy wiertarskiej w osi Z.

Elektrowrzeciono główne uzupełnia głowica wiertarska z 8 pionowymi wrzecionami. Opcjonalnie do wyboru stoi głowica wiertarska DH 12 z 12 pionowymi wrzecionami oraz głowica wiertarska DH 16 z 4 poziomymi wrzecionami i 12 pionowymi oraz 2 tarczami pił po jednej w osi X i Y.

Za sprawą stacji wyładunku ze stołem odbiorczym i elektromotoryczną belką do zsuwania obrobionych elementów możliwa jest automatyzacja produkcji. Format4 ze specjalnie dopasowanym do centrum obróbczego profit H80I 21.31 oprogramowaniem oferuje niezawodny, kompaktowy pakiet, co goście targowi też będą mogli zobaczyć na stoisku firmy Felder.

https://www.felder-group.com/pl-pl

(bb)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług