Różne komponenty z jednego źródła

Bausch Decor z Buttenwiesen i Süddekor z Laichingen, przedsiębiorstwa, których oferta z zakresu technologii obróbki powierzchni wzajemnie się uzupełnia, połączyły się w firmę Surteco Decor, będącą spółką zależną od Surteco SE. Producenci mebli i podłóg mogą więc teraz pozyskiwać różne komponenty do uszlachetniania powierzchni od jednego producenta, co jest niewątpliwie istotną zaletą.

Zachodzące w obrębie grupy Surteco zmiany w postaci rozszerzenia portfolio produktów i ujednolicenia struktury sprzedaży wysuwają na pierwszy plan markę Surteco Decor, którą można uznać za synonim profesjonalizmu w zakresie technologii, nowoczesnego wzornictwa i stylu dopasowanego do potrzeb oraz trendów na rynku. Dobra komunikacja i przepływ informacji stanowią tylko jeden z wielu elementów charakteryzujących międzynarodowe marki: Süddekor, Bausch Decor i BauschLinnemann. Od wielu lat są one kojarzone również z wysoką jakością produktów i profesjonalizmem z zakresu designu i technologii.

Oficjalny debiut nowej marki w Polsce miał miejsce podczas tegorocznych targów Furnica w Poznaniu, ale polscy klienci już od dłuższego czasu mieli dostęp do pełnej oferty firm połączonych w Surteco Decor.

Na towarzyszącej targom Furnica wystawie „Urok Detalu” firma wykazała się wysoką jakością swoich produktów i usług. Wystawa pod hasłem „Design napędzany wolnością” umożliwiła gościom stoiska Surteco Decor zapoznanie się z wieloma oferowanymi propozycjami struktur, technicznym know-how oraz szerokim wachlarzem papierów dekoracyjnych, folii finisz i obrzeży.

Na stoisku zaprezentowano nowości z zakresu uszlachetniania powierzchni dla branży meblarskiej. Szczególnym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się neutralne, odpowiadające aktualnemu trendowi dekory drewnopodobne takie jak Andersen Pine lub Wiąz Sangallo, jak również wzory uzyskiwane poprzez zadruk cyfrowy. Dużo uwagi poświęcono również innowacyjnej folii termoplastycznej Polytop oraz foliom o strukturze powierzchni w 3D, których zastosowanie gwarantuje wyjątkowe wrażenia optyczne i haptyczne, w szczególności możliwość uzyskania szerokiego zakresu poziomu połysku, jak również podwyższonej wytrzymałości na ewentualne zarysowania.

Dekor Andersen Pine jest nowoczesną interpretacją naturalnego drewna piniowego. Jego rustykalną strukturę zachowaną w stylu vintage podkreślają charakterystyczne przetarcia oraz bielone fragmenty. Budzący spokój, aczkolwiek żywy rysunek Andersen Pine urozmaicają pełne oraz półprzycięte kwiaty. Ciekawym akcentem są drobne sęki, dodające dekorowi szczególnego uroku. Dekor doskonale prezentuje się na każdej powierzchni, zarówno w klasycznych, jak i ekstrawaganckich pomieszczeniach.

Wiąz Sangallo pokazuje wiąz widziany współcześnie. Tradycyjne elementy surowca połączone zostały z nowoczesnym designem. Ze spokojnego, ale pełnego detali wzoru emanuje spójna harmonia. Bardzo autentyczna i naturalna oprawa podkreśla jego ponadczasowy charakter.

(ar)

 

.