Reaktywny topliwy klej poliuretanowy pochodzenia biologicznego do laminowania tekstyliów

Firma Jowat, ekspert w dziedzinie klejów, przedstawia najmłodszego członka rodziny produktów Jowatherm-Reaktant® GROW – pierwszy certyfikowany reaktywny topliwy klej poliuretanowy pochodzenia biologicznego przeznaczony do laminowania tkanin.

 

W firmie Jowat dodatek „GROW” w nazwie zarezerwowano dla wysokowydajnych klejów pochodzenia biologicznego, zoptymalizowanych pod kątem stosowania w zrównoważonych procesach produkcyjnych. Klej Jowatherm-Reaktant® GROW 631.20 to pierwszy reaktywny topliwy klej poliuretanowy wyprodukowany na bazie surowców odnawialnych, przeznaczony do zastosowań z obszaru laminacji w przemyśle tekstylnym i motoryzacyjnym. Ten ekologiczny klej posiada oznaczenia „pochodzenie biologiczne zweryfikowane zgodnie z DIN” oraz „Green Leaf by Intertek”.

Wydajność nowego kleju (o ponad 20% certyfikowanym udziale surowców odnawialnych) jest porównywalna z jego sprawdzonymi konwencjonalnymi odpowiednikami z oferty firmy Jowat – nowy klej bio spełnia wysokie wymagania w zakresie odporności na pranie i komfortu dotykowego, cechuje go elastyczność temperatur przetwarzania w zakresie od 110 do 140 stopni Celsjusza i naturalnie spełnia on wymagania „ECO-PASSPORT by OEKO-TEX” dla produkcji certyfikowanych wyrobów zgodnie ze „Standard 100 by OEKO-TEX®”. Ponadto można go łatwo zintegrować z istniejącymi procesami produkcyjnymi.

Jego obszar zastosowań rozciąga się od produkcji materaców i pokryć tapicerskich przez produkcję tekstyliów medycznych, odzieży ochronnej, tekstyliów budowlanych, materiałów ściernych i czyściw aż po laminaty tekstylne dla przemysłu motoryzacyjnego. Ze względu na udział surowców odnawialnych  szczególnie poleca się go  firmom chcącym stopniowo zmniejszać użycie surowców kopalnych w swoich procesach produkcyjnych.

Dla firmy Jowat, producenta klejów z niemieckiego Detmold, wprowadzenie na rynek kleju Jowatherm-Reaktant® GROW 631.20 jest wstępem do serii reaktywnych topliwych klejów poliuretanowych z etykietą „GROW”. Tym samym jest to ważny krokiem na drodze do zadeklarowanego celu, jakim są zrównoważone procesy klejenia.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług

pojemniki do przypraw