Qemetica Polyurethanes: ponad 2000 dni bez wypadku w bydgoskim zakładzie produkcyjnym

Qemetica Polyurethanes, do czerwca tego roku CIECH Pianki, jeden z największych producentów pianki poliuretanowej w Polsce, zanotowała ponad 2000 dni bez wypadku na terenie swojego zakładu produkcyjnego. Bydgoska spółka należąca do grupy chemicznej Qemetica, w codziennej pracy przestrzega najwyższych standardów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, stale doskonaląc praktyki w tym obszarze.

 

Niemal pięć i pół roku – przez tyle czasu w bydgoskim zakładzie produkcyjnym Qemetica, nie odnotowano wypadku przy pracy. Jak widać bezpieczeństwo pracy zajmuje czołowe miejsce strategii ESG oraz strategii biznesowej chemicznej grupy.

„(…) utrzymanie standardów, przywiązanie do zasad i egzekwowanie zasad bezpieczeństwa zostaje u nas na najwyższym poziomie. Ponad 2000 dni to świetny rezultat, który wynika też z pozytywnego nastawienia do edukacji i tego, że działamy razem dbając o bezpieczeństwo zespołu. Życzymy sobie następnych 2000, 4000 i jeszcze więcej dni bez wypadku, bo naszym priorytetem jest zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy dla każdego” – mówi Michał Budzyński Prezes Zarządu CIECH Pianki.

Bezpieczeństwo pracy

W nowej strategii biznesowej Qemetiki na lata 2024-2029 bezpieczeństwo pracy jest jednym z jej filarów, a Qemetica chce zająć pozycję branżowego lidera w tym obszarze. Założeniem w nowej strategii jest wskaźnik LTIF (ang. lost time injury frequency rate) na poziomie 1,5 dla całej grupy, oznaczający liczbę wypadków „recordable” standaryzowaną do 1 mln przepracowanych godzin. W poprzedniej strategii grupa, funkcjonująca do czerwca br. jako CIECH, zobowiązała się do zmniejszenia częstości wypadków o 30% do końca 2024 roku. W rezultacie swój cel osiągnęła już w 2022 roku, odnotowując spadek wskaźnika LTIF do poziomu 2,48.

„Bezpieczeństwo ma strategiczne miejsce w każdym procesie zarządzania, od rekrutacji czy zakupów, poprzez obszary produkcyjne i logistyczne, po szeroko rozumiany rozwój liderów i pracowników. Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom oraz dostawcom, podwykonawcom, a także gościom wizytującym zakłady i biura grupy. Zapewniając warunki techniczne, organizacyjne i społeczne wspierające ich zdrowie i bezpieczeństwo, jesteśmy w stanie zapewnić ciągłość produkcji i rozwój biznesu w długim okresie.” – mówi Grzegorz Zadęcki, Group Health & Safety Manager w CIECH, niebawem Qemetica.

Qemetica Polyurethanes, dawniej CIECH Pianki, to jeden z największych producentów pianki elastycznej w Polsce. Spółka zatrudnia 130 pracowników, może rocznie wytworzyć ok. 30 tys. ton najwyższej jakości pianki PUR, wykorzystywanej w produkcji mebli tapicerowanych i od kilku lat notuje wzrosty przychodów, m.in. dzięki przeprowadzonej optymalizacji procesów oraz inwestycjom w zaplecze magazynowo-logistyczne. Od 2020 roku, czyli od wybuchu pandemii Covid-19, spółka produkuje także wysokiej klasy maseczki ochronne klasy FFP2 i FFP3, certyfikowane i atestowane w Polsce. Spółka produkuje także wykonane z hipoalergicznego materiału materace do spania SNOOVIO. Produkty z bydgoskiej fabryki CIECH, wkrótce Qemetica, posiadają certyfikat ISCC Plus, potwierdzający, że firma pozyskuje surowce do produkcji ze zrównoważonych źródeł.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług