Przenośna bezspoinowa okleiniarka HIT-M

HIT-M firmy MAFELL jest pierwszą i jedyną przenośną okleiniarką do tworzenia optycznie zerowego złącza bezspoinowego. Nowa okleiniarka stanowi odpowiednik oklejania laserowego. W tej technologii za pomocą gorącego sprężonego powietrza reaktywowana jest funkcjonalna warstwa obrzeża, co pozwala wyeliminować fugę klejową.

 

Nowa technologia bezspoinowego oklejania stosowana jest przede wszystkim w produkcji mebli kuchennych i łazienkowych z materiałów takich, jak płyty na wysoki połysk, akryl oraz płyty meblowe w jednolitych kolorach. Niewidoczna nitka klejowa pozwala osiągnąć wizualny efekt zbliżony do lakieru.

Bezspoinowa okleiniarka to już standard w przemyśle stacjonarnym, natomiast dzięki okleiniarce HIT-M firmy MAFELL wszystkie zalety, precyzja i niezawodność maszyny stacjonarnej jest teraz dostępna jako maszyna przenośna, przyczyniając się do zwiększenia elastyczności i szybkości obróbki.

Zalety okleiniarki HIT-M:

– pozwala na obróbkę wszystkich dostępnych w sprzedaży obrzeży o szerokości od 0,4 do 3 mm z wstępnie naniesioną warstwą funkcjonalną,

– temperatura pracy zostaje osiągnięta w ciągu kilku sekund od momentu włączenia urządzenia,

– eliminuje potrzebę czasochłonnej zmiany koloru kleju czy czyszczenia panewek z klejem,

– bezstopniowa regulacja nastawiania wysokości obrzeża od 0 do 65 mm lub do103 mm w zależności od modelu,

– płynna regulacja posuwu w zakresie od 1 do 5,5 m/min,

– automatyczne podawanie obrzeża z wykrywaniem krawędzi jako funkcją stop,

– w przypadku krawędzi fazowanych płytę obrotową okleiniarki można nastawić aż do kąta 50 stopni,

– dzięki przesuwnej rolce dociskowej (w modelu HIT-M SA) można bez trudu wykonać ekstremalne promienie wewnętrzne już od 10 mm.

Okleiniarka HIT-M jest elastyczna w zastosowaniu i idealnie nadaje się do oklejania skomplikowanych elementów. Swoje zalety pokazuje zwłaszcza w przypadku kształtów krzywoliniowych lub ciasnych promieni. Poza tym urządzenie pozwala na precyzyjną obróbkę płyt prostoliniowych, fazowanych i okrągłych.

Stół roboczy BAT

W połączeniu ze stołem roboczym BAT przenośna, bezspoinowa okleiniarka zmienia się w półstacjonarne urządzenie. Regulowane rolki kulkowe, obracające się 360 stopni, mogą być indywidualnie przestawiane. Dzięki temu zapewniają doskonałe prowadzenie materiału, co sprawia, że możliwe jest oklejanie niemal każdych krawędzi.

Talerz podciśnieniowy

Stół roboczy BAT wyposażony jest w obrotowy talerz podciśnieniowy, do którego można przymocować obrabiany przedmiot. Pozwala to na bezpieczne wykończenie krawędzi. Gdy nie jest używany, można go wyłączyć poprzez zawór dotykowy. Dostępne są również inne kształty talerzy jako dodatkowe wyposażenie.

Docisk

Aby poprawić styczność obrabianej płyty z rolkami kulkowymi, na stole do obróbki BAT można opcjonalnie ustawić docisk dostępny jako wyposażenie dodatkowe, które pozwala na dokładne nastawienie do wysokości płyty.

Panel kontrolny

Przejrzysty układ elementów sterujących sprawia, że praca z urządzeniem jest prosta i intuicyjna.

Funkcja nachylenia stołu

Stół BAT znacząco upraszcza obróbkę krawędzi fazowanych. Płynna regulacja pozwala na nastawienie kąta w zakresie od 0 do 55 stopni. Jest również możliwość zablokowania stołu w typowo używanych kątach. A pneumatyczne odblokowywanie i zaciskanie regulacji kąta ułatwia obsługę.

Transport

Dodatkowo stół roboczy BAT wyposażony jest w kółka, które ułatwiają transport i pozwalają na większą mobilność okleiniarki w warsztacie.

Okleiniarka HIT-M jest dostępna w 3 wersjach. Można ją zakupić poprzez sieć dystrybutorów, których adresy znajdują się na stronie www.mafell.pl. Można również zamówić demonstrację jej działania.

http://www.andrema.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług