Praca zautomatyzowana to zysk dla firmy

Zmieniające się szybko trendy i duży wybór dostępnych na rynku materiałów wpływają na to, że zakłady tapicerskie coraz częściej produkują meble w małych seriach bądź realizują zamówienia pojedyncze. Takie warianty pracy są w stanie usprawnić jedynie odpowiednie maszyny.

Częścią zakładu mebli tapicerowanych, w której najbardziej można zoptymalizować koszty produkcyjne, zarówno materiałowe, jak i czasowe, jest krojownia. Zastosowanie w niej nowoczesnych rozwiązań pozwoli na szybsze i dokładniejsze cięcie, a zyski w postaci zaoszczędzonego surowca potrafią osiągać nawet kilkanaście procent. Jednym z oferentów maszyn optymalizujących pracę krojowni jest Cut Service, dystrybutor maszyn niemieckiej firmy Bullmer.

„Współpracując z nami, zakłady meblarskie zyskują kompleksowe podejście do krojowni, to znaczy montaż maszyn, szkolenia wdrożeniowe, dostępność do wszystkich części zamiennych, natychmiastową pomoc techniczną online oraz szybki serwis gwarancyjny i pogwarancyjny” – mówi Mariusz Gibas, prezes firmy Cut Service. „Mamy w tej działalności wieloletnie doświadczenie, a dzięki codziennym usługom montażowym, szkoleniowym i serwisowym jakość naszej pracy jest na najwyższym poziomie”.

Jak więc przebiega współpraca między firmą zainteresowaną oferowanymi rozwiązaniami a Cut Service? Pierwszym etapem jest dokładna analiza przeprowadzona bezpośrednio u klienta, w efekcie czego dopasowywany jest konkretny typ maszyny do technicznych wymagań produkcji – począwszy od wielkości maszyny aż do jej funkcjonalności. Każda maszyna jest indywidualnie projektowana i budowana dla klienta. Firmy zaopatrujące się w takie maszyny mogą liczyć na dofinansowanie z funduszy europejskich, ponieważ wdrożenie w swoich firmach innowacyjnych rozwiązań, usług bądź produktów jest jednym z głównych założeń działań w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020.

Firma ma w ofercie maszyny do cięcia jednowarstwowego oraz wielowarstwowego, które można połączyć z urządzeniami wspomagającymi ich pracę. Jedną z maszyn do cięcia jednowarstwowego jest cutter Premiumcut. Przeznaczony jest on do cięcia gładkich i wzorzystych materiałów tekstylnych z rolki o maksymalnej grubości do 50 mm (po kompensacji). Szerokość robocza okna kroju to 1400, 1600, 1800, 2200, 2600, 2800, 3200 lub 5000 mm, natomiast długość okna kroju to 1200, 2000, 2500 lub 3200 mm. Wysokość cięcia wynosi 880 mm ±40 mm. Cutter wyposażony jest w dwa silniki typu gantry o mocy 3,5 kW. Stół krojczy zawiera system vacuum, który kompensuje i przytrzymuje materiał podczas cięcia. Proces prowadzony jest z prędkością 120 m/min. Do zastosowania w tym modelu dystrybutor proponuje różne narzędzia, w tym elektryczny, obrotowy nóż krążkowy, pneumatyczny nóż oscylacyjny, elektryczny nóż oscylacyjny, znacznik v-cut do cięcia pod kątem, narzędzie do szlifowania, wybijak do nacinków, wybijak do otworów, narzędzie do bigowania, nóż wleczony, narzędzie nacinające, narzędzie do nadruku inkjet, narzędzie ultradźwiękowe i wrzeciono do frezowania. Dzięki takiemu wachlarzowi narzędzi cutter Premiucut ma zastosowanie w wielu obszarach.

Systemem współpracującym z cutterem jest urządzenie AWV-A do rozwijania materiału z napędem centralnym i funkcją wyrównywania brzegu materiału. Opcjonalnie linię można wyposażyć w automatyczny magazyn dla rolek z materiałem i podawanie materiału na cutter bezpośrednio z niego. Firma oferuje także zaawansowane rozwiązania do dopasowania wzorów i cięcia materiału wzorzystego oraz wyposażenie stref załadunku oraz odbioru skrojonych części indywidualnie pod potrzeby klienta.

Przykładem maszyny do rozkroju wielowarstwowego jest cutter przeznaczony do produkcji masowej o wysokości cięcia do 80 mm po kompensacji. Wyposażony jest on w stół krojczy o dwukierunkowej prędkości oraz w pionowy nóż oscylacyjny z automatyczną kontrolą częstotliwości smarowania układu napędu. Na wyposażeniu jest również zestaw do ostrzenia noża wraz z samoregulującymi tarczami ostrzącymi.

Linię można doposażyć w maszynę do lagowania, w zależności od wagi i średnicy rolek oraz typu materiału producent dysponuje różnymi rodzajami tego typu maszyn.

(ir)

www.cut-service.pl