Powrót targów Heimtextil

Po przerwie spowodowanej pandemią odbędą się wreszcie pełnowymiarowe targi Heimtextil we Frankfurcie. To wiodące międzynarodowe spotkanie producentów tekstyliów domowych i użytkowych będzie trwało od 10 do 13 stycznia 2023 roku. Heimtextil Summer Special, zorganizowany latem 2022 roku, uwidocznił wielką potrzebę kontaktów osobistych, wrażeń dotykowych i kreatywnej synergii. Teraz, gdy wszystko wraca do normy, cała branża pokłada duże nadzieje w nadchodzącej imprezie.

 

Zapowiada się ona bardzo dobrze. Na początku listopada na targi zarejestrowało się już ponad 2200 międzynarodowych wystawców z 50 krajów. Wśród uczestniczących firm znajdują się tak znani dostawcy z całego świata, jak: ADVANSA Marketing GmbH (Niemcy), Alfred Apelt GmbH (Niemcy), Aznar Textil, SL (Hiszpania), Essenza Home (Holandia), Gul Ahmed Textile Mills Ltd. (Pakistan), Lameirinho – Indústria Têxtil, S.A. (Portugalia), Lenzing AG (Austria), Marburger Tapetenfabrik (Niemcy), Norvigroup Denmark A/S (Dania), Microcotton Inc. (USA), OBB Oberbadische Bettfedernfabrik GmbH (Niemcy), Standard Fibre LLC (USA), Tanriverdi Mensucat San. A.S. (Turcja), Trendart (Szwajcaria), Trevira GmbH (Niemcy), Trident Limited (Indie), Velamen SA (Hiszpania) lub Zorel Tekstil (Turcja). Jak można dowiedzieć się od organizatorów targów, w obliczu obecnych wyzwań rynkowych branża wykazuje ogromną chęć inspiracji i nowego podejścia do rozwiązań, a także tworzenia nowych relacji z klientami na całym świecie.

Fot. Messe Frankfurt GmbH

Zrównoważony rozwój

Na targach poza samymi ekspozycjami wystawców odbędzie się szeroki program wydarzeń towarzyszących. Także w tym roku nadrzędnym tematem będzie idea zrównoważonego rozwoju. Przygotowano specjalny przewodnik targowy Green Directory. Będzie funkcjonowało też Green Village, miejsce pozwalające uzyskać kompleksową informacją w zakresie „zielonych” certyfikatów. Goście będą mogli brać udział w wycieczkach Green Tours, podczas których prezentowana jest oferta wyselekcjonowanych wystawców z produktami i strategiami wpisującymi się w ekologiczną produkcję. Stoiska takich dostawców będą też specjalnie oznaczone.

Biblioteka materiałów przyszłości

Ponownie będzie także imponująca Future Materials Library, prezentowana w ramach przestrzeni Trend Space. Kuratorem tej kolekcji innowacji materiałowych jest agencja FranklinTill, odpowiedzialna również za samą koncepcję Trend Space.

Gospodarka w obiegu zamkniętym

Międzynarodowe biura projektowe: stijlinstituut amsterdam z Holandii, FranklinTill z Wielkiej Brytania i SPOTT Design & Business z Danii przygotują strefę designu i trendów Heimtextil Trends 23/24. Na tej wystawie pod tytułem Textiles Matter zaprezentowane zostaną standardy dla zrównoważonego tekstylnego wyposażenia przyszłości. Szczególny nacisk będzie położony na temat gospodarki w obiegu zamkniętym. Poprzez wielokrotne dodawanie materiałów do cyklu utylizacji zmniejsza się zapotrzebowanie na nowe surowce, a poza tym redukuje się liczbę odpadów. W cyklu technicznym materiały nieorganiczne, takie jak nylon, poliester, tworzywa sztuczne i metal, można poddać recyklingowi bez utraty jakości. W cyklu biologicznym materiały organiczne, takie jak len i włókna łykowe, po zakończeniu okresu użytkowania wracają do natury. Będzie to podstawa czterech prezentowanych trendów tematycznych: Make and Remake, Continuous, From Earth i Nature Engineered.

Hotelarstwo

Po raz kolejny odbędzie się Interior.Architecture.Hospitality – specjalistyczny program dla projektantów wnętrz, architektów i ekspertów z branży hotelarskiej. Będą go tworzyły liczne wykłady, w ramach których znani architekci i eksperci hotelowi zaprezentują swoje prace i omówią aktualne tematy branżowe. Także tu będą organizowane wycieczki, które zabiorą uczestników do wybranych dostawców produktów tekstylnych z sektora kontraktowego. Ta grupa producencka będzie również posiadała na swoich stoiskach wyróżniające ją oznaczenia.

Biblioteka tekstyliów

Kolejną atrakcją będzie Interior.Architecture.Hospitality LIBRARY. Jest to biblioteka tekstyliów materiałowych, którą uruchomiono po raz pierwszy w 2020 roku. Można ją również znaleźć w Internecie pod adresem www.textile-library.de. Na Heimtextil 2023 zostanie pokazana jej zupełnie nowa edycja. Zbiór ten wyróżnia się bardzo dobrą klasyfikacją produktów i ich bogatymi charakterystykami. Dla każdego wyrobu zawarto między innymi informacje o 15 parametrach użytkowych.

Marketing internetowy

DecoTeam, wspólnota interesów niemieckich dostawców tekstyliów domowych zorganizuje program skupiony na zagadnieniach zrównoważonego rozwoju i marketingu internetowego, głównie w mediach społecznościowych.

Sen

Heimtextil Conference Sleep & More to wydarzenie o najnowszych odkryciach, osiągnięciach i trendach w dziedzinie zdrowego snu ujętego z różnych perspektyw branży. Goście targowi będą mogli uczestniczyć w szeregu wykładów na temat zdrowia, zrównoważonego rozwoju oraz branży hotelarskiej.

Młode talenty

Dzięki programowi New & Next młode talenty oraz start-upy będą mogły się zaprezentować w środowisku międzynarodowego przemysłu. Świeże pomysły i przedstawione przez nich produkty stanowić będą cenny wkład w szerokie spektrum tematyczne targów Heimtextil.

(jz)

Więcej informacji o targach Heimtextil 2023

Fot. Messe Frankfurt GmbH

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług