Postarzanie desek podłogowych z maszynami Prochera

Firma Prochera produkuje maszyny i narzędzia wykorzystywane w przemyśle drzewno-meblarskim do szlifowania elementów prostych, krzywoliniowych, profilowych i łukowych. W ofercie firmy znajdziemy również maszyny do olejowania czy nakładania kleju. Jednym z hitów firmy Prochera jest zestaw maszyn do postarzania desek podłogowych i nakładania na nie oleju.

Zestaw maszyn do strukturyzacji (postarzania) i olejowania desek podłogowych składa się ze szlifierko-polerki SP 300 oraz linii olejowania LO-400.

Strukturyzacja

Dzięki płynnej regulacji obrotów szlifierko-polerka SP-300 Rustykal ma zastosowanie wielofunkcyjne jako szlifierko-polerka do elementów drewnianych i drewnopochodnych, wymagających małej prędkości obrotowej wrzeciona i jako maszyna do strukturyzacji drewna.
Sprawdza się idealnie przy produkcji deski podłogowej o charakterze strukturalnym. By uzyskać efekt „starego drewna”,tj. tzw. rustykal, wystarczy nawet podstawowa, dwuwrzecionowa wersja urządzenia. Pierwsze wrzeciono wyposażono w szczotkę metalową o odpowiedniej grubości drutu (prostego, karbowanego, plecionego lub miedziowanego), co pozwala na osiągnięcie płytkiej lub głębokiej struktury w drewnie. Na drugim wrzecionie zamontowana jest szczotka z tworzywa sztucznego zalanego proszkiem ściernym o odpowiedniej gradacji, dzięki czemu uzyskujemy gładką, wyszlifowaną powierzchnię, gotową do lakierowania, woskowania czy olejowania.
Na wyciągnięcie znacznie lepszych walorów z powierzchni drewnianych pozwala opcja urządzenia z trzecim wrzecionem, które posiada szczotkę z wymienialnym systemem płócien ściernych, dobieranych w zależności od tego, jak gładką powierzchnię chce się uzyskać; ma dodatkowo funkcję szczotki szlifująco-odkurzającej. Trzecie wrzeciono może być wykorzystywane w procesach szlifowania międzyoperacyjnego.

Woskowanie

Głównym zadaniem linii olejowania LO-400 jest produkcja deski podłogowej. Standardowa linia składa się z walcowej nakładarki WN-450 oraz przenośnika taśmowego, na którym zamontowane są trzy jednostki rozcierające.
Walcowa nakładarka oleju/wosku ma za zadanie równomierne nanoszenie czynnika na powierzchnię drewna. Ilość nanoszonego czynnika jest regulowana bezstopniowo w przedziale 6-25g/m2 lub 17-70g/m2. Walec posiada system szybkiej wymiany wałów. Do deski podłogowej o charakterze rustykalnym posiadającym fazę z dwóch lub czterech stron używa się wałów z odpowiednio miękkiej gumy, co umożliwia naniesienie czynnika w głąb struktury i na fazę. W przypadku deski płaskiej stosuje się wał nakładający z twardszej gumy. Prędkość przenoszonego materiału regulowana jest bezstopniowo w sposób płynny w zakresie od 5,5 do 35 m/min. Przenośnik taśmowy porusza się z prędkością regulowaną elektronicznie w zakresie 5,5-35 m/min.
Pierwsze dwie jednostki rozcierające o kształcie talerzowym typu szczotka lub pads mają za zadanie równomierne roztarcie czynnika na powierzchni deski. W zależności od rodzaju i gęstości oleju i wosku stosuje się różne włosia. Prędkość każdej jednostki jest regulowana w zakresie od 100 do 450 obr./min. Trzecia jednostka rotacyjna o kształcie cylindrycznym dokładnie ujednolica powierzchnię i dodatkowo rozciera olej wzdłuż struktury drewna, co jest szczególnie ważne w przypadku stosowania olejów lub wosków kolorowych (np. z dodatkiem pigmentu bieli). Warto wspomnieć, że na przenośniku taśmowym można zamontować dodatkowe jednostki rozcierające bądź polerujące w zależności od potrzeb technologicznych.


Dane techniczne linii olejowania LO-400

Przenośnik rolkowy:
– długość robocza – 2000 mm,
– szerokość robocza (rolki) – 500 mm,
– poziom roboczy – 880 ±30 mm.

Walcowa nakładarka oleju:

– nakładanie górnym walcem,
– szerokość robocza (walców) – 460 mm,
– maks. grubość elementów – 100 mm,
– średnica wałków nakładających – 120 mm,
– prędkość obwodowa wałków regulowana falownikiem w zakresie – 5,5-30 m/min.,
– moc zainstalowana – 0,55 kW,
– poziom roboczy – 880 mm.

W skład walcowej nakładarki wchodzi wał wykonany z miękkiej gumy, która umożliwia równomierne nakładanie olejów i olejowosków na powierzchnię w wykonaniu rustykalnym i zapewniającym nałożenie czynników na fazę.
Drugi wałek wykonany z twardszej gumy służy do nakładania czynników na elementy płaskie.

Przenośnik taśmowy:

– długość robocza – 6000 mm,
– szerokość robocza (taśmy) – 450 mm,
– prędkość taśmy regulowana falownikiem w zakresie – 5,5-30 m/min.,
– moc przenośnika – 1,5 kW,
– poziom roboczy – 880 mm.

Na przenośniku taśmowym zamontowane są:

a) dwie jednostki rozcierające o kształcie talerzowym średnicy 400 mm, gdzie zamontowane mogą być szczotki rozcierające z włosia lub pads z włókniny obojętnej lub ściernej:
– prędkość obrotowa od 100-400 obr./min.,
– moc jednej jednostki 1,5- 2 kW;

b) jednostka rozcierająca ze szczotkami cylindrycznymi:
– szerokość robocza 400 mm,
– moc 0,55 kW.

Na życzenie klienta na przenośniku można zamontować dodatkowe trzecie urządzenie rozcierające, talerzowe (szczotka lub pads).

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług