Poręczne, szybkie i skuteczne

Zszywacze 1M-A16 oraz 2C-H32 to dwa nowe narzędzia, które rozszerzyły ofertę firmy Prebena z Plewisk koło Poznania. Oba wyróżniają się nowoczesną konstrukcją, która gwarantuje ergonomiczną pracę połączoną z osiąganiem doskonałych rezultatów obróbczych.

Zszywacz 1M-A16
Stworzony z myślą o wykonywaniu prac wykończeniowych podczas procesu produkcji mebli oraz wszędzie tam, gdzie wymagana jest szybkość, sprawność, a także precyzja. Wykorzystać go można przede wszystkim jako narzędzie tapicerskie do obijania/przybijania różnych materiałów, jak: skóra, tkanina, folia itp. Innym zastosowaniem może być metkowanie gotowych produktów czy przybijanie mat bitumicznych.

Narzędzie jest bardzo lekkie i poręczne, a jego ergonomiczny kształt pozwala na długą pracę. Jest także bardzo szybkie i z dużą precyzją potrafi wbić zszywkę w element drewniany, nie uszkadzając jego powierzchni. Do łączenia wykorzystywane są zszywki Typ A, o długości od 4 do 16 mm (grzbiet 12,8 mm).

Do skutecznej pracy urządzenia potrzebne jest sprężone powietrze o ciśnieniu roboczym na poziomie 4-6 bar. Wbicie serii zszywek zajmuje dosłownie kilka sekund.

Wykorzystanie zszywacza 1M-A16 podczas prac tapicerskich skraca potrzebny czas na wykonanie tej samej pracy ręcznie o co najmniej 50%. Łatwo zatem skalkulować, o ile wzrasta wydajność i tempo pracy.

Zszywacz 2C-H32
Urządzenie przewidziane do wykonywania prac, gdzie wymagany jest nieco dłuższy łącznik, ale na tyle delikatny, aby nie uszkodzić zbijanych powierzchni. Może to być zbijanie tyłów mebli, szafek, przybijanie boazerii, podłóg drewnianych itp. Jest to narzędzie lekkie i poręczne o ergonomicznej konstrukcji, dzięki czemu umożliwia długą i efektywną pracę.

Jako łączniki wykorzystywane są zszywki Typ H, o długości 12-32 mm (grzbiet 8,7 mm). Taki dłuższy łącznik zapewnia stabilne i mocne połączenie dwóch elementów wykonanych z drewna czy materiałów sztucznych – przy czym, jak było już wspomniane, łączona powierzchnia jest bezpieczna i nie ulega uszkodzeniu.

Zszywacz jest zasilany sprężonym powietrzem z kompresora o ciśnieniu roboczym na poziomie 4-7 barów.

Dobra dostępność do magazynka, który jest ładowany od dołu, umożliwia szybkie uzupełnienie zszywek. W trosce o bezpieczeństwo użytkownika konstruktorzy zadbali o zastosowanie zabezpieczenia przed przypadkowym uruchomieniem narzędzia. To przyjazne urządzenie znajdzie zastosowanie podczas niejednej pracy konstrukcyjnej czy remontowej, a szybkość, skuteczność i niezawodność znacznie ją usprawni i skróci czas.

(szr)

.