Polskie rębaki światowej jakości

W tym roku firma Teknamotor Sp. z o.o. z Ostrowca Świętokrzyskiego obchodzi jubileusz 30-lecia działalności. Przedsiębiorstwo wytwarza różnego rodzaju maszyny do rozdrabniania odpadów drzewnych. W ofercie znajduje się około 30 typów tych urządzeń.

 

Właściciel i jednocześnie prezes firmy Teknamotor Ryszard Chodorek mówi: „Od początku swej działalności staramy się sprostać coraz wyższym wymaganiom rynku oraz klientów i czynimy to z powodzeniem”.

Jak to się zaczęło?

Teknamotor rozpoczęło funkcjonowanie w roku 1992 od importu silników spalinowych z krajów zachodnich, a następnie produkcji na ich bazie agregatów prądotwórczych, spawarko-prądnic, a także kosiarek spalinowych. Szybki rozwój sprawił, że firma w roku 1997 wypuściła na rynek swój pierwszy rębak – Skorpion 80S. Skuteczne działania marketingowe obejmujące udział w spotkaniach i targach branżowych w Polsce i za granicą pozwolił firmie uzyskać stały wzrost sprzedaży. Przełożyło się to na zwiększenie produkcji i zatrudnienia. Dziś w firmie pracuje 90 osób, a marka Skorpion to rozpoznawalny znak handlowy na całym świecie.

Zakres produkcji

Teknamotor produkuje rozdrabniacze tarczowe (elementem tnącym jest wirująca tarcza z zespołami noży tnących) i bębnowe (cięcie odbywa się na nożu podporowym za pomocą noży tnących podczas obracania bębna) w wersjach mobilnej oraz stacjonarnej. Są on dostępne w wielu konfiguracjach, co pozwala firmie spełniać oczekiwania zróżnicowanych odbiorców.

Ryszard Chodorek mówi: „Produkowane przez nas mobilne lub też ciągnikowe rębaki do drewna okazują się nieocenione w przypadku, gdzie prowadzona jest wycinka, przycinanie lub pielęgnacja drzew i krzewów. Zaś nasze stacjonarne rębaki bębnowe znalazły zastosowanie w projektowanych przez nas kompletnych liniach rozdrabniających odpady tartaczne. Jesteśmy światowym liderem produkcji rębaków stacjonarnych”.

Rębaki mobilne

Modele te są oferowane w różnych wariantach. Klienci mogą wybierać między silnikiem diesla a benzynowym, mogą też wybrać model zawieszony na ciągniku z napędem przez wał przekaźnika mocy z WOM. Maszyny ciągnikowe posiadają własny system hydrauliczny. Tarczowe modele maszyn osiągają wydajność od 8 do 22 m3/h. Rębaki wyposażone w silnik spalinowy posiadają europejską homologację, co pozwala na ich rejestrację i dopuszczenie do ruchu drogowego.

Rębaki stacjonarne

Maszyny te posiadają większe wydajności, od 12 do 50 m3/h. Wielkość zrębka wynosi od 10 do 40 mm. Są wyposażone w wibracyjne lub taśmowe transportery załadowcze, automatyczny system kierowania odpadów do zrębkowania oraz w wibracyjne stoły załadowcze. Rębaki standardowo wyposażane są w napęd z silnika elektrycznego wolnoobrotowego. Zaletą silników wolnoobrotowych jest większy moment obrotowy niż silników standardowych. Rębaki posiadają regulację szybkości podawania oraz elektroniczny system kontroli pracy, który automatycznie zapobiega przeciążeniu układu tnącego poprzez wstrzymanie na pewien czas układu podającego.

Skorpion 500EB

Skorpion

Rębaki Skorpion to marka obecnie rozpoznawalna na całym świecie i cały czas rozwijana przez firmę. Obejmuje ona zarówno rębaki bębnowe, jak i tarczowe. Do najbardziej zaawansowanych technologicznie modeli należy Skorpion 350 SDB. Jest to mobilny rębak bębnowy, trafiający głównie do firm komunalnych, drogowych oraz działających w branży leśnej. Uzyskiwany dzięki niemu zrębek jest regularny, co pozwala stosować go jako opał w piecach z podajnikami automatycznymi.

Z kolei Skorpion 500 EB to jeden z najczęściej kupowanych rębaków stacjonarny w kraju. Wyróżnia go duża wydajność w stosunku do zapotrzebowania energetycznego.

Skorpion 350 SDB

Inne urządzenia

Poza typowymi rębakami firma produkuje między innymi młyn młotkowy Skorpion 800. Ich zadaniem jest uzyskanie z wstępnie rozdrobnionych odpadów drzewnych lub słomy, papieru itp. bardzo drobnej frakcji. Tak powstały materiał może być następnie wykorzystywany w produkcji brykietu.

Wysoka jakość

Maszyny Teknamotor są wytwarzane z bardzo dobrych podzespołów oraz spełniają one normy UE i posiadają znak CE. Przekłada się to na ich niezawodne funkcjonowanie i trwałość. Urządzenia spełniają też najnowsze standardy bezpieczeństwa i są proste w obsłudze. Producent stara się przy tym zachować jak najbardziej atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Czynniki te istotnie przyczyniają się do popularności urządzeń polskiego zakładu.

Wsparcie

Wykwalifikowani pracownicy firmy Teknamotor zapewniają optymalny dobór modelu urządzenia do potrzeb użytkownika. Duże doświadczenie firmy sprawia, że klienci dostają pewne i sprawdzone rozwiązania, które sprawnie działają w określonych warunkach. Firma na zamówienie opracowuje również rozdrabniacze niestandardowe, jak na przykład dostosowane do przerobu odpadów z produkcji fornirów czy przerobu kory drzewnej.

„Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji maszyn do rozdrabniania odpadów drzewnych pomaga w zagwarantowaniu profesjonalnej pomocy w doborze konkretnej maszyny, biorąc pod uwagę wydajność i przeznaczenie, i co więcej, dostosowanie maszyny do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Wysoka jakość oraz niezawodność naszych maszyn wpływa na szybki wzrost atrakcyjności świadczonych usług współpracujących z nami firm” – mówi Ryszard Chodorek.

Teknamotor świadczy pełen serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wytwarzanych urządzeń. Klientom zapewnia także szkolenia z zakresu ich obsługi i konserwacji.

Targi Drema 2022

Klienci

Maszyny Teknamotor są skierowane do szerokiej grupy przedsiębiorstw, w których powstają odpady drzewne, które można przetwarzać na energię. Trafiają więc zarówno do firm zajmujących się zielenią miejską, jak i gospodarką leśną. Rębaki nabywają także przedsiębiorstwa przemysłu drzewnego, wśród których nie brakuje zakładów meblarskich. Coraz droższa energia sprawia, że coraz więcej firm jest zainteresowanych tego typu rozwiązaniami.

Ryszard Chodorek podkreśla: „W czasach, w których mówimy o katastrofie klimatycznej, nie można sobie pozwolić na najmniejsze nawet marnotrawstwo. Praca rębaka pozwala nam pozyskiwać dodatkowy materiał, jaki może zostać wykorzystany do dowolnych celów”.

https://www.teknamotor.pl/

(jz)

Skorpion 250DTG

Skorpion 80s

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług