Piotr Kuboszek

Piotr Kuboszek, prezes zarządu neronIT Sp. z o.o.
mini_pk-neronit
Od 20 lat związany z branżą IT, a w szczególności z systemami wspomagającymi zarządzanie przedsiębiorstwem i automatyzacją procesów biznesowych. Od 2009 roku związany z branżą meblową, dla której kreuje i wraz ze swoim zespołem wdraża innowacyjne rozwiązania. Dzięki tej działalności firma neronIT w krótkim czasie została liderem rozwiązań informatycznych, w tym głównie internetowych, dla branży meblarskiej. Rozwiązanie jakim jest neron eRozrys wyznacza kierunki rozwoju aplikacji internetowych dla meblarstwa, a wspomniany system funkcjonuje w ponad 100 hurtowniach meblowych w Polsce. Rozwiązania wdrażane przez neronIT wspomagają zarządzanie praktycznie wszystkimi procesami biznesowymi przedsiębiorstwa, a do najważniejszych należy zaliczyć neron Produkcja 3D, neron eOZ, czy neron eSKLEP.

Piotr Kuboszek jest absolwentem katowickiego Uniwersytetu Ekonomicznego, menedżerskich studiów podyplomowych MBA prowadzonych przez SGH w Warszawie oraz podyplomowych studiów Prawa Gospodarczego ukończonych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest również praktykiem zarządzania i trenerem w zakresie Zarządzania Projektami. Posiada liczne certyfikaty zawodowe w tym między innymi międzynarodowe certyfikaty zarządzania projektami (PRINCE2, PMP IPMA, SAP ASAP). Prowadzi działalność edukacyjną i publicystyczną w zakresie działań proinnowacyjnych i wspierających wzrost efektywności świadczenia usług i produkcji mebli w Polsce.

Do największych osiągnięć należy zaliczyć projekty takie jak: Nordea Bank Polska – stworzenie i uruchomienie 3 w Polsce banku internetowego (Infovide S.A.), Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Broker Usług Publicznych (SPIN S.A.), Złoty medal MTP Drema 2010 – Minifabryka (wraz z IMA-Polska Sp. z o.o.) i wiele innych.

.