Pianki Pureko

Pureko Sp. z o.o. jest bardzo dynamicznie rozwijającym się przedsiębiorstwem w branży produkcji pianek poliuretanowych. Jego produkty wykorzystywane są głównie do produkcji materacy oraz mebli tapicerowanych.

Topowymi produktami oferowanymi przez firmę są pianki softowe T2315 oraz T2830, charakteryzujące się bardzo dużym komfortem użytkowania, cenionym głównie przez klientów z krajów Europy Zachodniej, takich jak Niemcy oraz Francja.

W ofercie poza piankami standardowymi typu T dostępne są między innymi pianki trudnopalne typu CME, wysokoelastyczne pianki typu HR, a we wrześniu 2017 pojawią się również pianki T  o gęstościach 14 i 16 kg/m3.

Pianki Pureko dostępne są w postaci bloków, płyt, formatek, kształtek, a także konfekcjonowanych kompletów zwanych „setami”. Do grona klientów firmy należą przetwórnie pianek oraz topowi producenci mebli i materacy w Polsce oraz za granicą. O tym, że wyroby polskiego producenta podbijają nie tylko Europę, ale i dalsze zakątki naszego globu, świadczy fakt, iż wyprodukowane przez niego wkłady materacowe zawędrowały nawet do Pakistanu.

Firma powstała w 2009 roku w Myszkowie niedaleko Częstochowy i należy do największych pracodawców działających na terenie miasta. Od kilku miesięcy przedsiębiorstwo działa w nowej fabryce usytuowanej  przy ulicy Inwestycyjnej 18 w Myszkowie. Pureko dysponuje tu bardzo bogatym parkiem maszynowym, począwszy od najnowocześniejszej lini spieniającej Canon Vikinng po szereg krajarek  (między innymi CNC) poziomego oraz pionowego cięcia o bardzo dużej wydajności.