PERSEMPRA? NON PROBLEMA

Branża meblarska w Polsce w segmencie mebli tapicerowanych ma się bardzo dobrze. Wpływ na to ma między innymi dynamiczny rozwój sektora tkanin tapicerskich, który przyczynił się do zwiększenia zainteresowania kupujących meblami „ubranymi” w te tkaniny. Dzisiejszy klient jest bardzo świadomy i wymagający. Wie, że dobre tkaniny muszą wyróżniać się nie tylko wysokimi walorami estetycznymi, ale przede wszystkim doskonałymi parametrami technicznymi i użytkowymi, takimi jak łatwość utrzymania tkaniny w czystości.

Gotową odpowiedzią na rynkowe zapotrzebowanie na doskonałe tkaniny meblowe jest należąca do Italvelluti Polska PERSEMPRA – marka sama w sobie i jednocześnie nazwa dla kolekcji tkanin PERSEMPRA 1.0, której przewodzi proste w przekazie, ale sugestywne hasło NON PROBLEMA.

Tkaniny meblowe PERSEMPRA produkowane są we Włoszech, w słynącej z tradycji w produkcji tkanin prowincji Prato. Przy produkcji tkanin wykorzystana jest najnowsza, innowacyjna i bardzo zaawansowana technologia NANO STOP SYSTEM. Jej zadaniem jest udzielenie użytkownikowi maksymalnego wsparcia przez zapewnienie łatwości utrzymania tkaniny w czystości. Ta rewolucyjna technologia, opierająca się na nanocząsteczkach, polega na przeniesieniu części procesów technologicznych z fazy końcowej, to jest wykańczania tkaniny, na wczesny, początkowy etap przygotowania włókna do jej produkcji. Co to oznacza? Otóż bardzo wiele, bowiem każde pojedyncze włókno jest przez NANO STOP SYSTEM idealnie zabezpieczone, co nie pozwala płynom i wszelkim zabrudzeniom wnikać w jego strukturę. Nie ma tu miejsca zabezpieczanie tkaniny na końcu procesu produkcji, co jest zdecydowanie mniej skuteczne i trwałe. Właściwości tkanin PERSEMPRA mówią STOP i pozwalają szybko i łatwo usunąć plamy z wina, soku, kawy, olejów, kredek, mazaków i wielu innych. PERSEMPRA może pochwalić się, w odniesieniu do innych tego rodzaju tkanin dostępnych na naszym rynku, znacząco przewyższającymi je parametrami technicznymi. Sama gramatura tkanin wynosi 470 gr/mtb, a parametr odporności na ścieranie należy do rekordowych z wynikiem 165 tys. cykli Martindale`a. Ponadto każdą tkaninę z kolekcji PERSEMPRA wyróżnia ważny znacznik „HCHO free” informujący o tym, że produkt jest wolny od formaldehydu.

Tkaniny PERSEMPRA mają jeszcze jeden silny atut. Dzięki specjalnym włóknom poliestrowym oraz ich oryginalnemu wykończeniu są bardzo miękkie w dotyku, wyglądają naturalnie i pięknie układają się na meblu. Dziś, w kolekcji PERSEMPRA 1.0 znajduje się blisko 30 kolorów – wszystkie odpowiadają w 100% obecnie panującym na rynku trendom kolorystycznym, wszystkie dzięki NANO STOP SYSTEM są łatwe w utrzymaniu czystości.

Podsumowując – tkaniny meblowe PERSEMPRA – to tkaniny NON PROBLEMA. Przekonuje o tym zadowolenie i satysfakcja klientów.