Oszałamiający projekt mebli, wykorzystujący koncepcję „superpozycji”

Firma Formica współpracowała z francuską firmą produkującą meble – Hetch Mobilier, która w swojej kolekcji „FLOWA” w niezwykle kreatywny sposób wykorzystała jej kolekcję ColorCore® Formica Group. Unikalne podejście do projektowania przyniosło oszałamiające rezultaty!

Zarząd firmy Hetch Mobilier, kierowanej przez projektanta mebli Pierre-Henri Devinaeu, postanowił podjąć współpracę z kreatywnym Paper Artist, Maud Vantours w celu stworzenia nowoczesnej i innowacyjnej kolekcji mebli. Wkrótce po podjęciu decyzji o współpracy odkryto, że praca z gamą ColorCore® zapewni przewagę potrzebną do urzeczywistnienia tej wizji. Wykorzystując dopasowany rdzeń i powierzchnię ColorCore®, zapewniające jednolitą krawędź, Pierre-Henri i Maud stworzyli kredens i lustro „FLOWA”. Możliwość piaskowania, grawerowania, rzeźbienia, frezowania i budowania warstwowych powierzchni 3D ColorCore® w celu uzyskania zapierającego dech w piersiach efektu również okazała się użyteczna w tym projekcie. A oto pełne podsumowanie.

Przedstawiamy projektantów

Maud, która jest paryżanką, specjalizuje się w przekształcaniu prostych materiałów w dzieła sztuki. Robi to przy pomocy kolorowego papieru do tworzenia warstw 3D, które tworzą skomplikowane i inspirujące wzory. Współpracowała z Guerlain, Tag Heuer, YSL i Lancôme. Po oszałamiającej karierze w firmach architektonicznych Pierre-Henri założył firmę meblową Hetch Mobilier. W każdym ze swoich projektów stara się konceptualizować swoje doświadczenia życiowe.

Koncepcja

Gdy Maud i Pierre-Henri połączyli siły, postanowili opierać swoje działania tylko na jednej zasadzie, a mianowicie superpozycji. Ta prosta czynność, polegająca na umieszczeniu jednego przedmiotu na drugim, stała się centrum ich podejścia. W ColorCore® znaleźli idealny materiał do realizacji swojej wizji i szybko rozpoczęli działania w kierunku stworzenia nowoczesnej i niezapomnianej kolekcji.

Technika

Pierre-Henri od dawna używa w swojej pracy superpozycji skrzyżowanych warstw drewnianych fornirów. Ten konkretny projekt wymagał jednak dodatkowych właściwości wybranego materiału, który musiał być wytrzymały, cienki, kolorowy, łatwy w produkcji i zachowywać integralność strukturalną. Oczywistym wyborem był ColorCore® o grubości 1,3 mm, wyjątkowej wytrzymałości i ekstremalnej trwałości.

Materiał

Gdy Maud i Pierre-Henri zwrócili się do firmy Formica, producent szybko dostrzegł potencjał w ich projekcie. Odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawili oni opinię dotyczącą pracy z ColorCore®: „ColorCore® oferuje nowy wymiar powierzchni dekoracyjnych. Jednorodny kolor powierzchni dekoracyjnej, aż do wewnętrznego rdzenia, pozwala zniknąć „ciemnym liniom”, czasami występującym w tradycyjnym laminacie. Materiał, który jest jednolity na całej swojej grubości, daje nieograniczone możliwości tworzenia pięknej powierzchni i wykończeń krawędzi. Co jest bardziej naturalne niż wybór marki, o której automatycznie myślimy, gdy mówimy o laminacie i marce, którą wszyscy znają…”

Werdykt

Dyrektor ds. Designu firmy Formica, Nina Bailey, opisuje FLOWA jako niezwykle inspirujący produkt. Jej zdaniem „wykorzystanie tego laminatu daje nowe i niesamowicie ekscytujące rezultaty. Technikę aplikacji, stosowaną w tekstyliach, zastosowano na naszym laminacie ColorCore®, czego rezultatem jest najbardziej oszałamiający wzór kwiatowy. Dodaje on kredensowi wrażenia głębi i doskonałego wykorzystania materiału.” I dodaje: „Kredens zawiera prawie wszystkie nasze produkty ColorCore®. To doskonały przykład tego, jak wiele kolorów może harmonijnie współdziałać w jednym produkcie”.

(źródło Formica)