„Oscarem designu” zostały wyróżnione narzędzia

Pojęcie designu często kojarzy się z modą, samochodami, meblami czy elektroniką użytkową. Wzornictwo jest jednak coraz bardziej istotne także w mniej oczywistych dziedzinach, takich jak np.: przybory biurowe, sprzęt kempingowy czy ten należący do wyposażenia salonów urody. Innym przykładem mogą być narzędzia, które wraz z innymi produktami dla profesjonalistów ocenia się  w prestiżowym konkursie Red Dot.

 

Red Dot Design Award, nazywana też „Oscarem designu”, to jedna z największych i najbardziej renomowanych nagród dotyczących wzornictwa. Przyznawana jest w Niemczech, a jej historia sięga połowy ubiegłego wieku. Firmy z całego świata konkurują ze sobą w 51 kategoriach po to, by potwierdzić, że ich produkty cechują się wyjątkowej jakości designem. Nad przebiegiem konkursu czuwa międzynarodowe jury. Projekty ocenia się w kategoriach takich, jak np. samochody i motocykle, biżuteria, technologia komunikacyjna lub narzędzia.

W tym roku wśród laureatów znalazły się dwa produkty firmy Würth. Od dziesięcioleci zaopatruje ona fachowców na całym świecie w niezbędny sprzęt. Pierwszy z docenionych przedmiotów to wkrętak z magazynkiem do mechaniki precyzyjnej. Jury określiło go, jako wyróżniający się dobrą funkcjonalnością oraz dużą łatwością obsługi. W narzędziu znajduje się dwanaście podwójnych grotów 4 mm, wykorzystywanych przez fachowców związanych z elektroniką i mechaniką precyzyjną. Wymienne groty umiejscowiono w uchwycie, co ułatwia szybki wybór odpowiedniego, w zależności od potrzeb.

Wśród nagrodzonych są także zestawy bitów, które wyróżniono jako udane rozwinięcie rodziny produktów i rezultat przemyślanego procesu projektowego. Wymienne paski bitów w zestawie można pobierać do miejsca zastosowania lub używać do indywidualnego skonfigurowania pudełka. Wyraźne oznaczenia poszczególnych elementów ułatwiają korzystanie z produktu. Odporne na uderzenia pudełko, w którym mieszczą się bity, wykonano z tworzywa sztucznego i posiada ono zacisk na pasek.

„Nagroda Red Dot przyznaje się projektom wyróżniającym się pod względem wzornictwa. Chodzi tu jednak nie tylko o ich estetykę, ale i o funkcjonalność. Ta druga cecha jest szczególnie ważna dla profesjonalistów, których interesuje przede wszystkim to, jak dany wyrób sprawdza się w praktyce. Jest to i dla nas bardzo istotne, dlatego cieszymy się, że nasze produkty zostały docenione przez międzynarodową kapitułę” – mówi Jacek Wójcik, Product Manager Würth Polska.

To nie pierwsze nagrody Red Dot dla produktów Würth. Wcześniej uhonorowano m.in. pistolet do piany 1-składnikowej Purlogic® Premiumpress (nagroda w 2017 r.) czy pokrętło pyłoszczelne z linii Zebra (2015 r.).

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług