Optymalizerka, o której nie trzeba rozmawiać

Od lutego tego roku firma Trak sp. z o.o. ze Swarzędza, producent stelaży do mebli tapicerowanych, wzbogaciła swój park maszynowy o optymalizerkę OWD-1600. Jest to maszyna, która cieszy się już dużym uznaniem na krajowym rynku. Wśród jej głównych zalet wymienić należy podnoszenie wydajności produkcji przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Producentem urządzenia jest polskie przedsiębiorstwo Metal-Technika z Przedbórza.

 

Jarosław Zawadzki, właściciel firmy Trak, potwierdza korzyści, jakie daje ta optymalizerka. Jak mówi: „Dzięki OWD-1600 zwiększyliśmy wydajność i jakość. Proces cięcia listew został przyspieszony, a ich długość jest powtarzalna. Mogliśmy też przesunąć pilarzy na inne stanowiska, co przy dzisiejszym braku fachowców ma także duże znaczenie”. I dodaje: „OWD-1600 jest typu push, dzięki czemu wykonuje bardziej precyzyjne cięcia. Dodatkowo dużą zaletą jest zainstalowany magazyn listew przygotowanych do cięcia, co nadaje większe tempo pracy”.

W firmie Trak maszyna realizuje cięcie wszelkiego rodzaju listew na konkretnie zadane wymiary. Zainstalowane „wybijaki” zapewniają automatyczne sortowanie materiału. Za odprowadzanie odpadów do pojemnika odpowiada ukośny transporter. Maszyna posiada dodatkowo buforowy stół podawczy, który zapewnia optymalne wykorzystanie jej możliwości. Należy także podkreślić wysoki stopień bezpieczeństwa, jaki gwarantuje użytkownikom jej konstrukcja.

W wersji standardowej optymalizerka OWD-1600 umożliwia obróbkę elementów o długości od 1 do 4 m. Minimalny przekrój elementu musi mieć 25 x 20 mm. Z kolei dolny zakres maksymalnego przekroju wynosi 200 x 60 mm, a górny 160 x 120 mm. Jak było powiedziane, jest to maszyna bardzo precyzyjna, dokładność obróbki wynosi ±0,2 mm. Urządzenie może za jednym razem, w pakiecie, obrabiać kilka desek czy belek. Potrafi także wycinać wady drewna, dokonując optymalizacji pomiędzy nimi. Może również działać w trybie cięcia na kredkę fluorescencyjną. Maszyna dokonuje cięć w miejscu zaznaczenia lub w trybie obcinania marginesu, obróbka obejmuje wtedy początek i koniec deski.

Bezproblemowe działanie

Firma Trak ma nie najlepsze doświadczenia z wcześniej posiadaną optymalizerką innej marki. To właśnie jej awarie, brak serwisu, słaby kontakt z dostawcą, a także zbyt mała wydajność i niska jakość produkcji skłoniły przedsiębiorstwo do inwestycji w bardziej sprawdzony model. Jarosław Zawadzki mówi: „Dobra opinia na rynku i doskonały kontakt z przedstawicielem Metal-Techniki sprawiły, że wybraliśmy właśnie OWD-1600. Ktoś mi kiedyś powiedział, że jeśli na naradach nie mówi się o danych maszynach, dostawcach, to znaczy, że wszystko jest w porządku, że nie ma z nimi kłopotu. Tak jest w przypadku Metal-Techniki i jej optymalizerki. Z tego względu mogę szczerze ją polecić!”

Trak to firma, która jest obecna na rynku już 40 lat, w czerwcu celebrowała ten jubileusz. Początkowo zakład produkował mozaikę parkietową, później podłogi i boazerię. Pod koniec lat osiemdziesiątych nastąpiła zmiana profilu produkcji na stelaże do mebli tapicerowanych, które Trak wytwarza do dziś.

https://metal-technika.com.pl/kontakt/

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług