Okucia dla modnej kuchni

Styl, komfort i ergonomia przestrzeni. To najbardziej aktualne trendy w realizacji nowoczesnych mebli kuchennych. Jak zapewnić je klientom? Wykorzystując niebanalne okucia Häfele, które dają stolarzom swobodę aranżacji, są łatwe w montażu i wygodne w użytkowaniu.

Idea smart home, czyli domów przyjaznych mieszkańcom, na stałe wkroczyła do meblarskiego świata. Nowoczesny mebel musi nie tylko ładnie wyglądać, ale też ułatwiać codzienne czynności. Najlepiej widać to na przykładzie kuchni. Dlatego, by realizować meble odpowiadające współczesnym wymaganiom, należy zadbać o ich wnętrze.

Oszczędzamy miejsce
Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na elementy, które decydują o swobodzie dostępu do korpusu mebla, a nawet poruszania się po pomieszczeniu. – Większość z nas posiada niewielkie kuchnie, w których liczy się każdy centymetr miejsca. Nowoczesne szafki muszą być dostosowane do wymagań takiej przestrzeni, czyli zajmować jej tylko tyle, ile to potrzebne – mówi Marcin Małecki z firmy Häfele.

Modnym rozwiązaniem są systemy przesuwne Finetta Flatfront. Drzwi wykonane na bazie tych okuć znajdują się w jednej płaszczyźnie, gdy są zamknięte. Po odsunięciu jednego ze skrzydeł nachodzi ono przed drugie. Dzięki temu drzwi nie zajmują cennego miejsca. Ponadto posiadają zintegrowaną amortyzację domknięcia i otwierania. – Użytkownicy mebli wyposażonych w systemy Finetta Flatfront chwalą sobie łatwość dostępu do wnętrza korpusu, a przy tym zwracają uwagę na wyjątkową wytrzymałość tych okuć – dodaje Marcin Małecki.

W podstawowej wersji system dedykowany jest niskim korpusom. Bliźniacze rozwiązania nadają się także do szaf wysokich 2-skrzydłowych oraz szaf wysokich 3-skrzydłowych.

Łatwiejsze otwieranie
A gdyby tak zrezygnować z zawiasów w meblu? Zamiast nich można zastosować podnośniki klap. Okucia tego typu ułatwiają użytkowanie szafek górnych, a także dają nowe możliwości ich zamykania i otwierania. Podnośniki z nowej serii Free pozwalają na:
– uchylanie klap do góry pod kątem 90 lub 107o,
– przemieszczanie klapy pionowo, równolegle do korpusu,
– wychylanie klapy ponad korpus szafki,
– montaż 2-częściowej, składanej klapy.
– Free Flap to wyjątkowo stylowe i nowoczesne rozwiązanie. Opracowane przez najlepszych inżynierów, należy do ulubionych okuć stolarzy wyspecjalizowanych w produkcji komfortowych mebli kuchennych – tłumaczy Marcin Małecki. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest jego kompaktowość. Dzięki temu nadaje się do montażu nawet w korpusach o małej głębokości. Do otwarcia klapy montowanej na podnośniku Free Flap potrzeba minimalnego wysiłku, co jest istotne w przypadku wysokich szafek. Możliwość całkowitego uchylenia frontu zapewnia dobry wgląd do wnętrza mebla. Tym samym ułatwia wyciąganie i wkładanie przyborów.

Wygodne oświetlenie
Modny i stylowy mebel nie obejdzie się bez oświetlenia. Lampy montowane nad kuchennym blatem ułatwiają codzienne czynności i wpływają na lepszy wygląd całej realizacji. – Loox, czyli systemy modułowego oświetlenia LED, idealnie uzupełniają wygląd mebli, zwiększają ich funkcjonalność, a światło emitowane przez oprawy jest przyjazne dla ludzkiego oka – mówi Marcin Małecki.

System oparty na zasadzie plug’n’play jest bardzo łatwy w montażu. Jego instalacja nie wpływa więc na wydłużenie czasu realizacji. Modułowa konstrukcja pozwala na wygodną wymianę poszczególnych elementów, a łączenie opraw z zasilaczem odbywa się bez konieczności lutowania styków. Takie nowoczesne i energooszczędne rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu klientom ceniącym stylowe aranżacje i energooszczędne rozwiązania.

(mk)

.