Od melaminy po lustro

Firma Gaber od 20 lat zajmuje się dostarczaniem producentom mebli, drzwi oraz elementów do ich produkcji obrzeży różnego rodzaju, będąc w latach 90. pionierem na rynku polskim we wprowadzaniu obrzeży naturalnych w rolkach, dziś tak niezastąpionych zarówno u rzemieślników, jak i w średniej wielkości zakładach oraz fabrykach mebli. Obecnie w portfolio firmy znajdują się obrzeża naturalne, melaminowe oraz ABS, a także aluminiowe czy lustrzane.

BauschLinnemann
Obrzeża melaminowe firmy BauschLinnemann to materiał do okleinowania wąskich płaszczyzn, który od lat buduje doświadczenie specjalistów z firmy Gaber, jak i samą jej pozycję na rynku. Niemiecka jakość wyrobu wiele znaczy dla klientów, którzy doceniają jego wszechstronność. Obrzeża stosowane są na proste krawędzie, jak i do softformingu czy wrębu drzwiowego. Dzięki wysokiej gramaturze papieru bazowego sprawdzają się one równie dobrze w liniach produkcyjnych, jak i centrach obróbczych.

Inwestycja w rozkrawarki obrzeża pozwoliła na uelastycznienie dostaw i znaczne ich przyspieszenie. Cięcie materiału tuż przed wysyłką pozwala klientowi na swobodny dobór jego szerokości już od 13 mm. Kolekcja magazynowa została rozbudowana do ponad 120 dekorów, które firma Gaber jest w stanie dostarczyć do nabywcy w ciągu 48 godzin. Kolejnych 200 wzorów dostępnych jest z magazynów producenta w niedługim czasie. Te dwie kolekcje razem zawierają dopasowania dekorów do oferty czołowych producentów płyt meblowych oraz producentów folii.

Kolekcja dekorów dynamicznie ulega zmianie zgodnie z wymaganiami i trendami rynku, a firma BauschLinnemann jest w stanie wykonać dorobienie kolorystyczne każdego wzoru w krótkim czasie.

Oczekiwania klientów spowodowały dalsze inwestycje w innowacje, których efektem był zakup nakładarek kleju, dzięki nim każda rolka może być także dostarczana z nałożoną warstwą kleju topliwego.

Obrzeża melaminowe z oferty Gaber są ekologiczne, ich produkcja odbywa się wyłącznie w Niemczech, mogą być dostarczane z certyfikatem FSC, spełniają wszystkie wymogi wg deklaracji REACH. Dzięki swojej potwierdzonej dokumentami jakości mogą być także stosowane w produkcji dla IKEA.

Heitz
Od wielu lat w ofercie firmy Gaber znajdują się także wspomniane wyżej obrzeża naturalne niemieckiej firmy Heitz. Występują one w wielu standardowych szerokościach oraz grubościach – od cienkich 0,6 mm do klejonych warstwowo 3 mm. Mogą być dostarczane z klejem czy na flizelinie, do obrzeży prostych, softformingu, opłaszczowania czy wrębu drzwiowego. W stałej sprzedaży z magazynu Gaber w Dobrodzieniu znajduje się duży wybór typowych wymiarów wielu popularnych gatunków drewna, takich jak: dąb, buk, brzoza, orzech, olcha, jesion, mahoń oraz inne, dostarczane w praktyce z dnia na dzień. Dzięki certyfikacji w czerwcu 2011 roku obrzeża mogą być dostarczane z certyfikatem FSC, który wymagany jest przez coraz większą ilość odbiorców, szczególnie sieciowych.

Firma Heitz stawia na rozwój, proponując wciąż nowe rozwiązania dające oryginalne możliwości wzornicze. Obrzeża z poprzecznym przebiegiem włókien drewna czy obrzeża strukturalne to nowości, które wzbudzają z dnia na dzień coraz większe zainteresowanie, wpisując się idealnie w panujący na rynku trend tworzenia powierzchni pobudzających kolejny zmysł – dotyk. Dzięki innowacjom firma Heitz tworzy już dziś obrzeże naturalne z czterema strukturami, których głębokość można kształtować w zależności od grubości materiału. Wszystkie te produkty dostępne są w dowolnym gatunku drewna, także z powierzonego materiału.

Aluminiowe i lustrzane
Nowością w ofercie są włoskie obrzeża ze szczotkowanego aluminium oraz lustrzane. Obie wersje zbudowane są poprzez naklejenie na bazę z ABS danego materiału, czyli cienkiej warstwy aluminium oraz chromu. Ten sposób produkcji tworzy obrzeże wyróżniające się swoją autentycznością, ale także dające wysoką odporność na zarysowania.

Obie wersje, w grubości 0,6 mm, są przycinane w firmie Gaber na wymiar podany przez klienta w trakcie zamówienia.

Kleje Wetzel
Gaber oprócz samych krawędzi oferuje też kleje do ich przyklejania. W zakresie klejów topliwych jest przedstawicielem niemieckiej firmy Wetzel GmbH, która powstała w 1935 roku w Hamburgu, a 15 lat później została przeniesiona do Herford. Producent ten działalność rozpoczął jako licencjonowany partner BASF w zakresie systemów klejów mocznikowo-formaldehydowych, produkując utwardzacze i wypełniacze oraz prowadząc serwis doradczo-techniczny. W czasie ponad 75 lat swojego istnienia przedsiębiorstwo rozwinęło własną produkcję klejów dyspersyjnych oraz topliwych, dzięki czemu w ofercie posiada kleje do większości zastosowań w przemyśle drzewnym, ale także opakowaniowym. Siła firmy Wetzel tkwi także w wielu produktach specjalnych, których receptura została stworzona zgodnie z wymaganiami technologicznymi klientów.

Produkty z oferty Gaber to zawsze bardzo dobra europejska jakość materiałów, znakomity serwis, przystępne ceny oraz zadowolenie klientów w całej Polsce. Specjaliści z firmy Gaber zajmą się Państwa obrzeżem zgodnie z firmową dewizą „…bo najważniejsza jest powierzchnia”.

(pg)

.