Nowy wymiar wszechstronności – frezarka górnowrzecionowa LO 55

Niemiecka firma Mafell wprowadziła na rynek frezarkę górnowrzecionową LO 55. Jest to wszechstronne elektronarzędzie, które umożliwia kreatywną pracę w drewnie. Sprawdzi się ona doskonale zarówno w szerokim zakresie obróbek realizowanych w warsztacie stolarskim, jak i podczas montażu u klienta.

LO 55 jest narzędziem do pracy z litym drewnem oraz płytami meblowymi. Przy jej użyciu można dokonywać wyfrezowań, fazowań, frezowań wpustów, a także rzędy otworów.

Firma Mafell, projektując urządzenie, stosowała idę Ergo Balance, koncentrującą się na wygodzie pracy użytkownika. Z tej przyczyny LO 55 wyróżnia się optymalnym wyważeniem, dzięki któremu nie wpada w żadne wibracje ani nie przenosi drgań.

Nowa frezarka odznacza się także łatwością obsługi. Wymiany frezu dokonuje się błyskawicznie. Wystarczy zwolnić dźwignię mocującą, zmienić frez, dokonać zamknięcia dźwigni.

Wybrana głębokość frezowania ma stałe mocowanie. Zacisk jest zwalniany po naciśnięcie przycisku Permafix. Wtedy można łatwo i wygodnie ustawić nową wartość obróbki.

LO 55 posiada ogranicznik głębokości frezowania z zaciskiem wysokości do powtarzających się głębokości roboczych. W przypadku frezów o kształcie jaskółczego ogona można dodatkowo zacisnąć głębokość frezowania.

Urządzenie wyposażono w mocne i szeroko świecące diody LED. Zapewniają one doskonałą widoczność obrabianego obszaru w każdych warunkach oświetleniowych.

Zastosowano jednostkę odpylającą zintegrowaną z płytą podstawową. Dzięki temu wszystkie wióry są bezproblemowo zbierane z pola roboczego.

Łącząc LO55 z adapterem frezującym LO-FA i szyną prowadzącą F-LR, można bezpiecznie i precyzyjnie wiercić rzędy otworów. W przypadku takiej obróbki dezaktywacja zacisku Permafix zapewni szybki postęp pracy.

Frezarka LO 55 jest dostarczana w systenerze MAX3.

Dane techniczne LO 55:

głębokość frezowania – 0-55 mm,
średnica uchwytu narzędzia – 8 mm,
prędkość obrotowa – 10.000-24.000 1/min,
pobór mocy – 1100 W,
średnica króćca odciągu wiórów – 29 mm,
– ciężar – 3,1 kg.

http://www.mafell.de/pl/dystrybutorzy

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług