Nowoczesna kuchnia

Extendo
Zastosowanie półek Extendo umożliwia maksymalne wykorzystanie przestrzeni w szafce. Te najnowsze półki z linii Libell oferowane przez firmę Peka łączą w sobie bezpośredni dostęp z przodu szafki z doskonałym przeglądem całej zawartości po ich wysunięciu. Istnieje możliwość zastosowania kilku półek na dowolnej wysokości, co pozwala optymalnie dopasować szafkę do swoich potrzeb.

Kosz wykonany jest z jednolitej, wyprofilowanej blachy – jego układ zapobiega wypadaniu przechowywanych artykułów, a zaokrąglone narożniki umożliwiają łatwe czyszczenie. Materiał i konstrukcja półki zostały tak dobrane, by nadać jej dużą sztywność, co pozwala stosować produkt w szerokościach od 300 aż do 1200 mm. Inteligentny system adapterów umożliwia mocowanie półek przy użyciu prowadnic różnych producentów. Dopuszczalne obciążenie półki wynosi 30 kg.

Dopasowana mata antypoślizgowa zapobiega przesuwaniu się przedmiotów podczas wysuwania i wsuwania półki, ponadto zabezpiecza dno i ułatwia utrzymanie czystości. Jako dodatkowy system organizacji służą magnetyczne podziałki pozwalające blokować przechowywane produkty, są one łatwe w użyciu: po prostu umieszcza się je na macie lub bocznej ścianie półki w dowolnym miejscu.

Półki Extendo mają nieograniczony zakres zastosowań: począwszy od kuchni przez garderobę po biuro. Można stosować je jako zagospodarowanie szaf wysokich, półki wewnętrzne nad szufladami lub koszami na śmieci lub półki w szafkach uchylnych, np. nad piekarnikiem czy ekspresem.

Tandem
Wyciągi wysokie pełnią funkcję domowej spiżarni, w której magazynujemy wszystkie zapasy żywności. Doskonałym rozwiązaniem jest zestawienie lodówki z wyciągiem wysokim w celu zgromadzenia wszystkich produktów w jednym miejscu.

Tandem to cargo otwierane jak lodówka, które daje zupełnie nowe możliwości przechowywania żywności. Dostępne sa modele do szafek o szerokości: 450, 500 i 600 mm. Podczas otwierania mechanizmy tylne półki przesuwają się do przodu, w ten sposób możemy sprawdzić zawartość szafki na pierwszy rzut oka i łatwo dotrzeć do tego, czego potrzebujemy.

Le Mans II
Le Mans jest rozwiązaniem do szafki narożnej, które łączy w sobie wysoki stopień wykorzystania przestrzeni z prostym, ale bardzo innowacyjnym sposobem wysuwania półek na zewnątrz. Nic dziwnego, ponieważ każdą z półek możemy całkowicie wysunąć z szafki. Teraz można zobaczyć całą zawartość szafki i łatwo dotrzeć do każdego elementu, który jest potrzebny.

Kształt półek został tak zoptymalizowany, by połączyć łatwość ruchu z maksymalnym wykorzystaniem powierzchni magazynowej. Przy zastosowaniu tego systemu optymalnie można wykorzystać przestrzeń szafki narożnikowej. Na każdej z półek można umieścić ciężar do 25 kg. Dodatkowym atutem półek systemu Le Mans jest powłoka antypoślizgowa, zapobiegająca przesuwaniu się przedmiotów. Do pełnego wysunięcia półki wystarczy kąt otwarcia drzwi 85o.

(ak)

.