Nowatorskie konstrukcje dla każdego stolarza

Firma TECHFA A. Łodyga od wielu lat produkuje – cieszące się uznaniem – prasy pneumatyczne do klejenia drewna litego w płyty, blaty, parapety, siedziska; montażu okien, drzwi, ramek; do obłogowania i okleinowania, a także do klejenia na długość – na mikrowczepy.

Dzięki stałej współpracy z zakładami stolarskimi z całej Polski każdego roku w firmie TECHFA A. Łodyga powstają nowatorskie konstrukcje usprawniające pracę stolarzom, podnoszące jej efektywność i wydajność, lecz przede wszystkim pozwalające na realizację produktów finalnych o pożądanych kształtach i parametrach.

Prasa pneumatyczna trapezowa do klejenia płyt kształtowych Typ PTJK
Jednym z najnowszych produktów firmy jest prasa pneumatyczna do klejenia elementów drewnianych w płyty kształtowe, takie jak np. oparcia krzeseł. Klejenie odbywa się pod naciskiem siłownika pneumatycznego, przeponowego, ustawionego pod odpowiednim kątem do płaszczyzny nacisku elementu klejonego. Płaszczyzna klejonych elementów jest wyrównywana za pomocą docisku pneumatycznego, który można ustawić w dowolnym miejscu pola załadowczego. Siła docisku siłowników pneumatycznych i docisku wyrównującego regulowana jest bezstopniowo ciśnieniem powietrza.
Każdy docisk, główny i wyrównujący, sterowany jest indywidualnie zaworem z dźwignią sterowaną ręcznie. Powierzchnia stołu, na którym leżą elementy, ma kształt identyczny jak elementy klejone oraz docisk wyrównujący z góry.
Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, a dzięki możliwości pracy na kilku polach załadowczych charakteryzuje się dużą wydajnością.

Prasa pneumatyczna montażowa Typ PMJ IV
Prasa przeznaczona jest do szybkiego montażu prostokątnych elementów stolarskich, tj. skrzynek i ram. Konstrukcja prasy wykonana jest z odpowiednio zespawanych i skręconych kształtowników zimnogiętych w postaci skrzynki pochylonej pod kątem. Stojak ustawiony jest na stopach regulowanych.
Konstrukcja prasy charakteryzuje się tym, że w górę pole robocze posiada boczne tory jezdne oraz belkę poziomą, na których zamontowane są siłowniki pneumatyczne. Zarówno siłowniki, jak i belkę poziomą można przestawiać na żądany wymiar, dzięki czemu na prasie można kleić skrzynki o różnych parametrach. Przestawienie belki poziomej i siłowników jest łatwe i szybkie w obsłudze.
Siłowniki pneumatyczne sterowane są zaworami dźwigniowymi z pulpitu umieszczonego po lewej stronie prasy. Każdy siłownik sterowany jest indywidualnie. Prasa jest zasilana sprężarką o regulowanym ciśnieniu lub linią sprężonego powietrza. Wielkość siły docisku siłownika pneumatycznego regulowana jest ciśnieniem powietrza.

Stała oferta dostępna na bieżąco
Oprócz specjalistycznych maszyn na konkretne zamówienie firma TECHFA A. Łodyga w swojej ofercie ma także urządzenia do bardziej standardowych zastosowań, które można kupić od ręki z magazynu. Klient może odwiedzić salon firmowy w Nowym Tomyślu przy ul. Leśnej 11, obejrzeć i wypróbować interesujące go urządzenie. Atutem firmy jest też niewątpliwie szybki serwis i wymiana części zamiennych w ciągu 24 godzin, co przy ciągłej produkcji seryjnej ma ogromne znaczenie dla kupujących.

Parametry

Prasa PTJK

Prasa PTJK III

Pola załadowcze

1

3

Belki dociskowe ogółem

1

3

Dociski pneumatyczne wyrównujące

1

3

Długość elementów klejonych na jednym polu załadowczym

540 mm

500 m

Szerokość elementów klejonych

220 mm

220 mm

Grubość elementów klejonych

40 mm

40 mm

Ciśnienie stosowane

0,2-1 MPa

0,2-1 MPa

Ciśnienie robocze

0,6 MPa

0,6 MPa

Parametry prasy PMJ IV

Ilość pól roboczych

1

Siłowniki tłokowe ogółem

3

Długość elementów klejonych

150-700 mm

Wysokość elementów klejonych

maks. 700 mm

Szerokość elementów klejonych

190 mm

Ciśnienie robocze

0,4-0,8 MPa

Wysokość prasy

1850 mm

Długość prasy

1450 mm

Szerokość prasy

1300 mm


 

.