Nowa Bejca Pastelowa w ofercie Spółki Sopur

Spółka Sopur wprowadziła do swojej oferty nowość – Bejcę Pastelową do drewna. Jest to produkt, który powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie na łagodną, spokojną kolorystykę mebli, w tym również na kolory inspirowane najbardziej popularnymi płytami meblowymi.

Drewno to naturalny surowiec do produkcji mebli – szlachetny i niepowtarzalny. Jego piękno jest stale modne, a aktualnym trendem jest jeszcze mocniejsze uwypuklenie jego oryginalnej struktury i barwy. Stąd dużym powodzeniem cieszą się meble w stonowanych kolorach, ale za to z podkreślonym rysunkiem, porami czy nawet niedoskonałościami drewna. Trend ten znajduje odzwierciedlenie również w przypadku dekorów płyt meblowych, które imitują drewno. Na rynku znajduje się bardzo szeroki wybór płyt drewnopodobnych, do najbardziej popularnych z nich należą dekory dębowe właśnie o wyraźnych, kontrastujących porach i słojach. Hitami w sprzedaży płyt jest więc kolorystyka typu dąb sonoma, trufla, latte czy sanremo.

Z uwagi na ogromną popularność tych dekorów klienci oczekują podobnych efektów również na meblach wykonanych z drewna i oklein naturalnych. Dzięki temu możliwa jest bowiem łatwa aranżacja w jednym pomieszczeniu, na przykład komody wykonanej z płyty i drewnianego stołu. Firma Sopur w odpowiedzi na tę potrzebę wprowadziła do oferty nową rodzinę Bejc Pastelowych. Paletę kolorów tworzą więc odcienie zbliżone do popularnych płyt meblowych, ale także równie modne beże, popiele, ciepłe odcienie brązów i orzechów. Cechą wspólną nowych bejc jest zawartość w ich recepturach (w różnych proporcjach) bieli, która nadaje wybarwieniom łagodność i naturalność.

By jeszcze bardziej zbliżyć się do efektów prezentowanych na dekorach płyt, firma Sopur proponuje łączenie Bejc Pastelowych z patyną. W najnowszym wzorniku „Kolekcja KOLORY TREND 2015” prezentowane są, miedzy innymi, wybarwienia Bejc Pastelowych z patyną w odcieniu beżowym.

Bejca Pastelowa charakteryzuje się krótkim czasem schnięcia, bardzo dobrą rozlewnością i jednorodnością wybarwienia. Przeznaczona jest do aplikacji natryskiem na każdy rodzaj drewna, jej czas schnięcia to tylko 15 minut. Dostępna jest w opakowaniach: 0,5, 2, 5, 10 oraz 30 l.

Oprócz różnego rodzaju bejc firma Sopur oferuje między innymi lakiery oraz oleje. Warto wypróbować Olej Twardy do Mebli oraz Olej do Podłóg NANO. Są to produkty na bazie wysokiej jakości olejów roślinnych, tworzą twardą powłokę, bardzo odporną na zarysowania, temperaturę oraz płyny stosowane w gospodarstwie domowym. Posiadają przyjemny zapach i są przystosowane do łatwej aplikacji pędzlem. Podkreślają naturalne piękno drewna, tworzą miłą w dotyku powłokę.

Warto podkreślić, że w przypadku zarówno bejc, jak i olejów oraz lakierów istnieje możliwość indywidualnego doboru koloru na życzenie w laboratorium firmy Sopur.

(em)

SOPUR
 

.