Niższe koszty produkcji – dzięki optymalizerce OWD-1600

Jeruzal to firma położona blisko Słupska, której główny zakres produkcji stanowi tak zwany program ogrodowy, czyli stoły, płoty, donice, rollbordery i temu podobne wyroby. Jest ona znana na rynku z ciekawego wzornictwa i wysokiej jakości wytwarzanych produktów. Przedsiębiorstwo stawia na wdrażanie nowoczesnych technologii, które umożliwiają spełnianie oczekiwań odbiorców.

 

Likwidacja „wąskiego gardła”

W zależności od sezonu Jeruzal zatrudnia od 20 do 30 osób. W procesie przetwórczym wykorzystuje tarcicę gotową, importowaną z krajów skandynawskich, oraz drewno okrągłe, które przeciera i suszy we własnym zakresie. Dążąc do optymalizacji produkcji firma postanowiła nabyć nowoczesną, dokładną i wydajną optymalizerkę. Miała ona wyeliminować „wąskie gardło”, jakim było cięcie desek na długość do żądanego wymiaru. Wybór padł na polskiego producenta tego typu maszyn – firmę Metal-Technika. Zakupiono model OWD-1600 z 6-metrowym stołem podawczym. Rafał Jeruzal właściciel firmy Jeruzal mówi: „Kompromis między ceną i jakością oraz bardzo pozytywna opinia na rynku, to główne czynniki, które skłoniły nas do nabycia tego właśnie modelu. Dodatkowo mieliśmy możliwość oceny pracy urządzenia w zaprzyjaźnionym zakładzie”.

Schemat działania OWD-1600

Optymalizerka zapewnia bardzo precyzyjnie, ±0,2 mm, rozcinanie desek. Poza nimi może też ciąć listwy, lamele, obłogi i kantówkę. Materiał z zaznaczonymi kredką fluorescencyjną wadami umieszcza się na stole załadowczym maszyny. Czujnik rozpoznaje, że nastąpiło załadowanie i rozpoczyna skanowanie przejeżdżając ramieniem popychacza nad elementem. Po zeskanowaniu popychacz opuszcza łapę i przesuwa element do zespołu tnącego, zatrzymując się w miejscach cięć. W prowadzeniu deski pomagają 3 dociski: boczny, dociskający ciągle z regulowaną siłą oraz 2 górne dociskające – jeden dociska ciągle, a drugi można dowolnie ustawić. Wycięte elementy trafiają na stół odbiorczy, gdzie następuje ich segregacja. Odpady mogą być automatycznie załadowane do np. bigbagów. W ciągu 8-godzinnej zmiany (6,5 godziny realnej pracy) optymalizerka może przerobić od 3000 do 6500 metrów bieżących materiału.

Rafał Jeruzal mówi: „OWD-1600 jest bardzo wydajna. Względem wcześniej używanej przez nas optymalizerki przelotowej – mniej dokładnej – wyeliminowała formatowanie. Znacznie przyśpieszyło to proces produkcji, a ponadto zaoszczędziło nam jeden etat. Było to możliwe ponieważ stół odbiorczy z zastosowaniem wybijaków wymaga tylko jednego pracownika odbierającego, a nie dwóch”. I dodaje: „Przy obecnych kosztach pracy była to wyjątkowo trafna decyzja. Gorąco polecam wszystkim planującym obniżenie kosztów produkcji poprzez optymalizację rozkroju”.

Intuicyjne sterowanie

Sterownik maszyn został wyposażony w kolorowy wyświetlacz firmy Mitsubishi. Oprogramowanie umożliwia tworzenie katalogów z wymiarami, na podstawie których dokonywana jest optymalizacja, każdy katalog może zawierać 30 konkretnych wymiarów, dostępna jest nowa wersja z rozszerzeniem do 50 wymiarów. Katalogów może być w zasadzie nieskończoność. „Optymalizerka posiada wyjątkowo intuicyjny panel dotykowy i wiele możliwości programowania różnych kombinacji cięcia”. – podkreśla Rafał Jeruzal.

Wyposażenie

Maszyna może być napędzana silnikiem o mocy 5,5 kW lub większym, gdy jest taka potrzeba. Wszystkie łożyska liniowe mają olejowy układ centralnego smarowania. Długość elementów wejściowych może wahać się w zakresie od 0,5 do 4 m w przypadku maszyny standardowej, ale na zamówienie mogą to być elementy dużo dłuższe.

Wyposażenie podstawowe optymalizerki OWD-1600 obejmuje: zespół ramienia jeżdżącego (popychającego), zespół tnący, dociski, stół do kreskowania (załadowczy), stół odbiorczy z 5 wybijakami do segregacji. Jako elementy dodatkowe dostępne są: bufor załadowczy, przedłużenie stołu załadowczego do materiału o długości 5, 6 lub 8 metrów, system automatycznego podnoszenia zespołu czujek, transporter skośny do odbioru odpadu.

Jeruzal

Jest to firma rodzinna, z tradycjami, posiadająca wieloletnie doświadczenie w w obróbce drewna. Swoją działalności rozpoczęła w roku 1981. Początkowo świadczyła wszelkiego rodzaju usługi stolarskie, takie jak wykonywanie na wymiar drzwi, okien, mebli kuchennych i pokojowych czy schodów. W roku 1988 po nawiązaniu kontaktów z partnerem z Niemiec przedsiębiorstwo skupiło się na masowej produkcji domków ogrodowych. Obecnie wytwarza szeroki asortyment produktów z drewna przeznaczonych do ogrodów. Produkty trafiają głównie na rynki zagraniczne: francuski, niemiecki, szwedzki oraz w pewnej części na rynek krajowy.

https://metal-technika.com.pl/

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług