Najnowsza technologia dla tapicerów

Firma Prebena jest znanym na świecie producentem elementów złącznych, jak: zszywki, gwoździe, sztyfty. Oprócz tego zajmuje się projektowaniem i tworzeniem narzędzi pneumatycznych do tych łączników. Zdobyte doświadczenie w ciągu ostatnich 50 lat działania na rynkach europejskich i światowych pozwala konstruować narzędzie wysokiej jakości, wykorzystujące najlepiej sprawdzające się w tej dziedzinie technologie i materiały. Dzięki temu powstają rozwiązania zapewniające szybką i skuteczną pracę, będące znacznie wydajniejsze i bardziej ergonomiczne.

Wbranży meblowej, podczas procesu produkcji mebli, producenci zwracają dużą uwagę na tempo i wydajność pracy zespołu. Wysokie tempo jest niezbędne, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej precyzji. W odpowiedzi na te wymagania powstały narzędzia pneumatyczne dedykowane dla producentów mebli. Jednym z nich był zszywacz tapicerski 1M-A16-S30, na zszywkę typu A, od 4 do 16 mm (grzbiet: 12,8 mm). Istniejący na rynku przez kilkanaście lat obsługiwał wiele dużych, jak i tych mniejszych firm. Regularnie modyfikowany i ulepszany w końcu doczekał się swojego następcy.

Wiele miesięcy badań, pomiarów i testów pozwoliło na stworzenie nowego urządzenia tapicerskiego – zszywacza 1GP-A16. Do stworzenia urządzenia wykorzystano technologię Optiwear, której główne założenia polegają na wykorzystaniu wysokiej jakości komponentów odpornych na zużycie podczas milionów strzałów oddawanych w zakładach produkcyjnych. Niemiecki producent, Prebena, skupił się na stworzeniu urządzenia maksymalnie prostego w obsłudze i serwisie, przy zachowaniu wysokiej jakości podzespołów, które produkowane są w Niemczech, stąd też w oznaczeniu modelu pojawił się symbol „GP” oznaczający „German Power”. Pozwoliło to na stworzenie urządzenia jeszcze bardziej ergonomicznego, lżejszego i cichszego. Praca nim jest bardzo łatwa i nie męczy nawet po wielu godzinach. Dodatkowo urządzenie jest bardziej energooszczędne – potrzebuje mniej powietrza (w pełni pracuje już od ciśnienia na poziomie 4 barów), co powoduje, że sprężarki rzadziej się uruchamiają i zużywają mniej energii. Urządzenie posiada kilka dodatkowych cech odróżniających go od poprzednika, takich jak: wylot powietrza w tylnej części korpusu, wygodny spust i szybkie otwieranie i zamykanie magazynka. Wszystkie te cechy powodują, że zszywacz 1GP-A16 można określić mianem bardzo nowoczesnego narzędzia.

Zszywacz stolarski 4C-L50 na większą zszywkę – typ LM od 21 do 50 mm (grzbiet: 10,7 mm) i dedykowany do zbijania stelaży, konstrukcji drewnianych itp., w połączeniu z nowym 1GP-A16 pozwala na tworzenie wielu nowoczesnych konstrukcji i wzorów.

Serwis i części zamienne to kolejny aspekt, na który Prebena kładzie duży nacisk. Każde urządzenie kiedyś ulegnie awarii lub zużyciu. Wtedy istotny jest sprawny serwis i dobra dostępność części zamiennych, dzięki czemu firma nie jest narażona na przestoje produkcyjne.

(szr)

Dane techniczne

Parametry

Zszywacz tapicerski 1GP-A16

Zszywacz stolarski 4C-L50

Waga

0,86 kg

2,2 kg

Ciśnienie robocze

4-7 barów

5-8 barów

Zapotrzebowanie powietrza

0,27 l/strzał

1,7 l/strzał

 

.