Mocny duet do produkcji mebli

Firma Prebena jako konstruktor narzędzi pneumatycznych i producent łączników do drewna stale udoskonala swoje produkty. Na podstawie wieloletniego doświadczenia zostały stworzone dwa urządzenia dedykowane do produkcji mebli.

1GP-A16

Pierwszym z nich jest zszywacz tapicerski 1GP-A16 na zszywki typ A od 4 do 16 mm (grzbiet 12,8 mm). Przy projektowaniu tego urządzenia wykorzystano technologię OPTIWEAR, której główne założenia polegają na wykorzystaniu wysokiej jakości komponentów odpornych na zużycie podczas milionów strzałów oddawanych w zakładach produkcyjnych. Niemiecki producent skupił się na stworzeniu narzędzia maksymalnie prostego w obsłudze i serwisie przy zachowaniu wysokiej jakości podzespołów, które produkowane są w Niemczech, stąd też w oznaczeniu modelu pojawił się symbol „GP” oznaczający „German Power”. Pozwoliło to na powstanie urządzenia jeszcze bardziej ergonomicznego, lżejszego i cichszego od swojego poprzednika – znanego przez wiele lat na rynku modelu 1M-A16.

Praca nowym modelem jest bardzo łatwa i nie męczy nawet po wielu godzinach. Dodatkowo urządzenie jest bardziej energooszczędne – potrzebuje mniej powietrza (w pełni pracuje już od ciśnienia na poziomie 4 barów), co powoduje, że sprężarki rzadziej się uruchamiają i zużywają mniej energii. Urządzenie posiada kilka dodatkowych cech odróżniających go od poprzednika, jak: wylot powietrza w tylnej części korpusu, wygodny spust i szybkie otwieranie i zamykanie magazynka. Wszystkie te cechy powodują, że zszywacz 1GP-A16 można określić mianem bardzo nowoczesnego narzędzia.

4C-L50

Drugim urządzeniem jest zszywacz stolarski 4C-L50 na większą zszywkę – typ LM od 21 do 50 mm (grzbiet 10,7 mm), dedykowany do zbijania stelaży, ram i konstrukcji drewnianych. Urządzenie jest bardzo szybkie i poręczne, a jego bezawaryjność i bardzo dobra ergonomia pozwala na wykonanie setek tysięcy strzałów bez konieczności ingerencji w jego wnętrze. Oznacza to, że praca z 4C-L50 zdecydowanie skraca czas procesu produkcyjnego mebli. W połączeniu z nowym 1GP-A16 tworzą bardzo dobry duet usprawniający i polepszający wydajność produkcji.

Niemiecki producent dba również o serwis posprzedażowy. Z tego względu dostępne są wszystkie części zamienne do danego urządzenia, a ich jakość jest równa częściom nominalnym, z których wiele powstało jeszcze w fabryce.

(szr)

www.prebena.com.pl