Mirosław Wolski

Mirosław Wolski – Członek Zarządu Schattdecor Sp. zo.o.
mini_miroslaw-wolski

od kwietnia 2008 roku pełni funkcję członka zarządu w Spółce Schattdecor. Urodził się w 1952r. w Koszalinie, a średnią szkołę – technikum ukończył w Świdwinie. Studia, również techniczne ukończył na Politechnice Poznańskiej w 1975 roku podejmując niezwłocznie pracę w POM w Świdwinie.

Kariera zawodowa związana była ściśle z rozwojem zakładów, w których pełnił role i funkcje z rozwojem związane. Od 1979 roku dyrektor d/s rozwoju i dyrektor techniczny w POM. W Fabryce Papieru MaltaDecor w Poznaniu od 1993 do maja 2000 roku przeszedł drogę zawodową od asystenta dyrektora, prokurenta, po dyrektora naczelnego i członka zarządu (od roku 1996).

Jako dyrektor budowy Fabryki ICT w Kostrzynie n/Odrą, w obszarze strefy ekonomicznej, w niespełna 1,5 roku koordynuje budowę i organizację zespołu nowoczesnej, kompletnej fabryki papieru tissue.

We wrześniu 2001roku podejmuje zadania związane z rozwojem Schattdecor w Tarnowie Podgórnym jako dyrektor techniczny i prokurent; również w drugim zakładzie w Głuchołazach. Jest to okres bardzo dynamicznych zmian w obu zakładach. Obecnie jako członek zarządu odpowiada za obszary: planowanie, inwestycje, produkcja, personel, kontrola jakości. Jest żonaty, ma dwójkę dorosłych dzieci. Uprawia amatorsko turystykę górską, dużo podróżuje. Chętnie spędza czas w klimacie siedlisk wiejskich, które z pasją sam współtworzy.

.