MIDO PRO – tokarka wymyślona na nowo

Tokarka do drewna to stosunkowo proste w konstrukcji urządzenie. Budowa jej poszczególnych elementów została, co do zasady, już dawno określona. Czy można tu więc wymyślić coś nowego? Okazuje się, że tak. MIDO PRO marki Drechselmeister (wym. drekselmajster) to tokarka stołowa wymyślona na nowo.

 

Ale po kolei. Mamy tu do czynienia z tokarką o gabarytach klasyfikujących ją do klasy kompaktowej. Dzięki temu możemy umieścić ją na blacie, stole lub odpowiednim stojaku. Nie zajmie więc wiele cennego miejsca warsztatowego. Dzięki wysuniętym poza obrys łoża stopkom uzyskano szerokość 30 cm, przy 80 cm długości całkowitej.

Wrzeciennik, co nie jest w tej klasie rozwiązaniem wcale tak oczywistym, jest zarówno obracany, jak i przesuwany wzdłuż łoża. Daje to ogromną elastyczność jeśli chodzi o uzyskanie ergonomii pracy,. Wpływa to również na wybitne w tej klasie parametry obróbki.

Maszyn posiada mocny, 750 watowy silnik indukcyjny, współpracujący z przemiennikiem częstotliwości. Jest to schemat, który znajdziemy we wszystkich tokarkach tej marki. Takie rozwiązanie zapewnia łagodny rozruch maszyny. Wpływa  też korzystnie na zużycie energii i zapewnia tyle mocy, ile w danym momencie jest potrzebne. Stałym punktem programu jest też mobilny panel sterowania z magnesem. Dzięki temu jednostkę sterującą, na której umieszczono przyciski włączenia, wyłączenia, potencjometr oraz przełącznik kierunku obrotów, można przytwierdzić w dogodnym miejscu na tokarce lub poza nią.

Wszystkie tokarki Drechselmeistera cechuje niezwykle elastyczna możliwość ich rozbudowy. Nie inaczej jest z modelem MIDI PRO. Po pierwsze, konik maszyny przystosowany jest do szybkiej wymiany standardowej tulei, na specjalną tuleję do wierceń z wykorzystaniem uchwytów zaciskowych ER25. Trapezowy gwint zapewni z kolei lekki i szybki posuw. W ten sposób użytkownik przekształci tokarkę w precyzyjne centrum wierceń! Po drugie, producent postarał się o specjalny stojak pod tokarkę uwzględniając przy tym jej ewentualną rozbudowę. I po trzecie, dzięki stosunkowo niedużemu, 230 mm segmentowi, można przedłużyć łoże główne zarówno z lewej, jak i prawej strony, a także od czoła. Uzyskuje się przez to bardzo ergonomiczną pozycję pracy. Można również połączyć ze sobą dwa segmenty, co tworzy zewnętrzne łoże, umożliwiając obróbkę przedmiotów o większych średnicach. W takiej konfiguracji można uzyskać nawet ok. 450 mm średnicy toczenia. Wynik godny dużych maszyn wolnostojących.

MIDI PRO to niezwykle uniwersalna tokarka. Pasjonaci toczenia małych form, np. długopisów, ozdób czy biżuterii będą zadowoleni z precyzji działania maszyny i jej najwyższych obrotów, osiągających 3700 obr./min. Z kolei dla fanów toczenia mis istotna będzie duża średnica obróbki nad samym łożem, która wynosi 350 mm oraz opisane możliwości rozbudowy, zwiększające te wielkości.

Tokarka MIDI PRO spełni oczekiwania zarówno początkującego tokarza, oczekującego świetnej jakościowo maszyny, która będzie podążała wraz z jego rosnącymi umiejętnościami. Również doświadczeni już użytkownicy oraz chcący przesiąść się ze starszej maszyny, odnajdą tu niezawodnego partnera do realizacji swoich tokarskich projektów.

https://skleptokarza.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług