Meblowa Ostróda nadchodzi

W dniach 8-11 września w Expo Arenie Mazury odbędzie się 42. edycja Międzynarodowych Targów Meblowych w Ostródzie. Wezmą w niej udział wystawcy o różnym profilu produkcyjnym, którzy zaprezentują atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę mebli.

Na targach zobaczyć będzie można producentów, którzy od lat uczestniczą w ostródzkich spotkaniach, w tym najbardziej liczące się na polskim rynku firmy, takie jak Meble Wójcik, Grupa IMS, Meble Forte, jak również przedsiębiorstwa, które pokażą się tu po raz pierwszy. Do Ostródy zawsze przybywa dużo gości ze Wschodu, także w tym roku nie zabraknie przedstawicieli firm z Estonii, Łotwy czy Rosji. Przybędą także zagraniczne misje handlowe z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec i krajów skandynawskich. Dla odwiedzających organizator wprowadził specjalną platformę online expobilety.pl, która umożliwia zdalne pobranie biletów i zaproszeń, co jest dużym ułatwieniem i oszczędnością czasu.

Targom towarzyszyć będzie wiele dodatkowych wydarzeń, w tym przede wszystkim liczne panele dyskusyjne poruszające zagadnienia istotne dla branży meblowej. Tematy, jakie będą na nich poruszane, to m.in: najnowsze trendy w wyposażeniu wnętrz z podkreśleniem różnic między rynkiem polskim a światowym, stworzenie marki meblowej, sprzedaż mebli przez Internet oraz “Krajowy rynek mebli – boom czy recesja?”

W tym roku formuła B2B, w której odbywają się targi MTM, została uzupełniona o możliwość aranżowania spotkań biznesowych przy pomocy sieci Enterprise Europe Network. To nowoczesne rozwiązanie pozwala wcześniej ustalić harmonogram spotkań z partnerami biznesowymi i dzięki temu efektywnie rozplanować czas spędzony na targach.

Na imprezie w Strefie Polskiego Wzornictwa po raz kolejny odbędzie się Warmia Mazury Design Festival, na którym swoje pomysły i osiągnięcia zaprezentują projektanci sztuki użytkowej. Podczas tegorocznej edycji liczba wystaw pokazujących ciekawe i odważne rozwiązania wzornicze do mieszkań będzie jeszcze większa.

42. edycja targów MTM będzie wydarzeniem, na którym po raz pierwszy zostanie wręczona nagroda targowa Żagiel Rozwoju. Wyróżnienie to otrzymają firmy o innowacyjnym działaniu, których osiągnięcia mogą stanowić impuls do rozwoju dla innych przedsiębiorstw. Kapituła ekspertów przyzna Żagiel Rozwoju za nowatorskie produkty, które funkcjonują na rynku krócej niż rok.

(jz)

.