Maszyny do zadań „leśnych” – żółta oferta RedMet

Firma RedMet z Dębicy wprowadziła do swojej oferty maszyny z „linii żółtej”. Są to urządzenia przeznaczone do prac związanych z zagospodarowaniem odpadów, produkcją drewna kominkowego a także niwelacją pni pozostających po wycince drzew.

Do drewna kominkowego
Najnowszą ofertę RedMetu otwierają dwie maszyny do produkcji drewna kominkowego. Pierwszą z nich jest automatyczna piło – łuparka HSA-7T. Jest ona bardzo wydajnym urządzeniem do przygotowania drewna kominkowego. Urządzenie to łączy w sobie piłę łańcuchową z hydrauliczną łuparką. Stabilna, solidna konstrukcja zapewniająca doskonałe wyniki pracy. Obsługa dwuręczna gwarantująca bezpieczeństwo pracy. Elektrycznie napędzana piła łańcuchowa przecina polano, następnie ucięty fragment pnia automatycznie opada na podajnik łuparki, gdzie hydrauliczny cylinder popycha polano na ostrza łuparki. Pozycja ostrz łuparki (regulowana, możliwość łupania drewna na 2 lub 4 części) może być zmieniona w zależności od grubości pnia. Piło – łuparka może być transportowana, z limite mprędkości do 10 km/h.
Maszyna ma możliwość łupania drewna o wymiarach: max. długość drewna: 580 mm; min. długość drewna: 200 mm; max średnica drewna: fi 320 mm, podawanego na stół wejściowy (rolkowy) o długości 1920 mm.
W standardzie maszyna wyposażone jest w:
– napęd piły łańcuchowej poprzez silnik elektryczny 3,0 kW;
– nacisk łuparki 7 ton, posuw przód – tył, napęd silnik elektryczny 4,0 kW;
– automatyczna kontrola zasilania i powrotu prowadzona przy jednym naciśnięciu jednostki sterującej;
– wymuszony system smarowania łańcucha;
– ręczne podnoszenie i opuszczanie klina roboczego;
– opony pneumatyczne;
– mocowanie: zaczep kulowy ISO50;
– koło manewrowe + podpórka.
W skład nowej oferty wchodzi również super szybka łuparka mechaniczna, model: FLS-34T w wersji elektrycznej lub spalinowej. Przeznaczona jest do łupania drewna krótkiego, "kominkowego". Stabilna, solidna konstrukcja zapewnia doskonałe wyniki pracy. Obsługa dwuręczna gwarantuje bezpieczeństwo pracy.
W wersji spalinowej maszyna wyposażona jest w silnik 4-ro suwowy, OVH 6.5 HP, na paliwo benzynowe ze startem ręcznym . W wersji elektrycznej maszynę zasila silnik elektryczny 400V/50Hz o mocy 4.0kW.
Maszyna ma możliwość łupania drewna o wymiarach: długość drewna: od 200 do 610 mm; średnica drewna: fi od 100 do 700 mm. Średni cykl czasu pracy wynosi 3 sekundy.

Rębak do zadań specjalnych
Firma RedMet włączyła do swojej oferty bębnowy rębak TERMIT 100S. Jest to urządzenie mobilne, z silnikiem spalinowym o mocy 15KM. Ze względu na na dużą moc silnika maszyna jest w jest w stanie rozdrobnić gałęzie o średnicy do 100 mm. Rębak z łatwością rozdrabnia gałęzie i odpady ogrodowe, gałęzie z żywopłotów, odpady z sadu. Wygodny uchwyt doskonale pozwała na łatwy i wygodny transport. Opisywany model odel posiada 3 noże ruchome i 1 nóż stały, dzięki którym rozdrabnianie jest bardzo wydajne.
Dane techniczne rębaka Termit:
– silnik: chłodzony powietrzem, 1 – cylindrowy, 4 – suw OHV, benzynowy;
– moc silnika.: 15 kM 3600;
– paliwo: benzyna bezołowiowa;
– średnica rozdrabnianych gałęzi: do 100 mm;
– długość otrzymanych zrębków: od 5 do 20 mm;
– waga: 180 kg.

Karczowanie pni
Ofertę z „żółtej linii” RedMetu zamyka frezarka (karczownik) do pni, model BL-290 15HP. jest to urządzenie przeznaczone do niwelowania pni pozostających po wycince drzew. Mocny 15 KM silnik oraz tarcza z zębami z węglików zapewniają doskonałe wyniki pracy. Frezarka doskonale sprawdza się w każdych warunkach pracy tj. przy drogach, w parkach, na obszarach leśnych itp. Ergonomiczny, regulowany uchwyt i cztery uchwyty transportowe sprawiają, że przenoszenie i użytkowanie urządzenia jest proste.
Dane techniczne karczownika do pni:
– model: BL-290;
– pojemność: 420 cc;
– moc silnika: 15 KM;
– paliwo: benzyna;;
– pojemność zbiornika: 6,5 litra;
– napęd głowicy: przekładnia pasowa 2 paski V;
– liczba ząbków tnących: 12 sztuk (4 lewe, 4 prawe i 4 średnie);
– grubość zębów: 12 mm;
– węglik – górna grubość: 14 mm;
– wymiary (dł. x szer. x wys.): 1000 mm x 750 mm x 1200 mm;
– rozmiar opony: 145/70-6;
– waga: 110 kg.

.