Mały, niedrogi, a ważny element

Firma Folmag podczas targów Furnica 2014 w Poznaniu zaprezentowała pełną paletę dekorów zaślepek samoprzylepnych – łącznie 150 wybarwień. Udział w targach Furnica był pierwszym wystąpieniem tego przedsiębiorstwa po wielu latach przerwy.

Tomasz Wołyńczuk, dyrektor Handlowy Folmagu mówi: „Ilość przeprowadzonych rozmów, zainteresowanie ofertą i sama frekwencja odwiedzających spełniła nasze oczekiwania. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wprowadzone niedawno zaślepki w unikolorach, jak i najbardziej rotujące dekory, w szczególności dęby, a wśród nich dąb sonoma. Klienci interesowali się także możliwością produkowania zaślepek w nietypowych kształtach i rozmiarach”.

Znaczenie zaślepki trudno przecenić, choć jest to mała i niekosztowna część, to spełnia bardzo newralgiczne zadanie, poprawia znacząco estetykę mebla, co jest obecnie warunkiem koniecznym, by móc myśleć o dobrych wynikach sprzedaży. Folmag posiada w swojej ofercie zaślepki samoprzylepne idealnie dopasowane do 4 wiodących producentów płyt: Kronopolu, Kronospanu, Pfleiderera oraz Eggera. Maskowanie otworów przy ich pomocy jest tak dobre, że jedynie z bliskiej odległości można poznać, że użyto zaślepek.

Tomasz Wołyńczuk mówi: „Trendem, który zaczął się kilka lat temu i nadal trwa, jest zastępowanie zaślepek wciskanych zaślepkami samoprzylepnymi, które podnoszą estetykę mebli. Dotyczy to maskowania standardowych systemów łączeń jak konfirmaty i mimośrody, ale w ostatnim czasie klienci coraz częściej zamawiają zaślepki o innych wymiarach czy kształtach, np. do maskowania puszki zawiasu czy listew. Rosnąca popularność unikolorów spowodowała wprowadzenie 25 nowych unikolorów w zaślepkach z początkiem września 2014”.

Zaślepki samoprzylepne produkowane są z melaminy i drewna naturalnego. Można je z powodzeniem stosować zarówno w meblach z płyty, jak i drewnianych. W asortymencie dostępne są także zaślepki metaliczne, które nadają się do maskowania również różnych elementów aluminiowych czy metalowych. W standardzie produkty te oferowane są w dwóch wymiarach: 14 i 20 mm.

Wśród pozostałych ich zalet wymienić należy trwałe właściwości samoprzylepne, działające przez cały okres użytkowania mebla. Cecha ta została uzyskana dzięki zastosowaniu bardzo mocnego kleju akrylowego.

Doskonałe właściwości zaślepek Folmag sprawiły, że produkty te zdobyły uznanie wśród największych hurtowni w Polsce oraz szerokiej grupy producentów meblowych.

(jz)
 

.