LIGNA.21 przełożona na jesień

Targi LIGNA.21 w Hanowerze, które pierwotnie miały odbyć się w maju, zostały przesunięte na jesień. Mają one teraz odbyć się w terminie od 27 września do 1 października 2021 r. Organizatorzy imprezy, Deutsche Messe oraz niemieckie stowarzyszenie VDMA (Niemiecki Związek Producentów Maszyn i Urządzeń), po dogłębnej dyskusji i analizie sytuacji związanej z globalnym rozwojem pandemii wirusa COVID-19, podjęli decyzję o przesunięciu targów o około pięć miesięcy.

„Ze względu na trwającą pandemię, rosnące ograniczenia i odnowioną blokadę na rynku panuje duża niepewność. Traktujemy to bardzo poważnie” – podkreśla dr Andreas Gruchow, członek zarządu Deutsche Messe. „Decyzja o przełożeniu targów LIGNA była dla nas bardzo trudna, ale jest to jedyny spójny środek zapewniający wszystkim zainteresowanym bezpieczeństwo planowania i niezbędny czas na przygotowania. Odpowiednia koncepcja higieny i ochrony jest wdrażana od października, udowodniono również w praktyce, że wydarzenia w czasie pandemii mogą być bezpiecznie przeprowadzane. Na targach LIGNA musimy liczyć się z tym, że całe parki maszynowe są projektowane, montowane i prezentowane na żywo, co wymaga długiego czasu realizacji i dużych kosztów. Planowanie targów trwa wiele miesięcy. Można to osiągnąć tylko we współpracy z wystarczającą liczbą międzynarodowych decydentów po stronie odwiedzających. Aby zapewnić, że LIGNA, wiodące na świecie targi maszyn branży drzewnej, mogą sprostać tym oczekiwaniom, zarówno dostawcy, jak i użytkownicy muszą mieć wystarczające bezpieczeństwo planowania udziału – i jest ono znacznie wyższe we wrześniu/październiku niż w przypadku maja 2021 r.”

Jako współorganizator LIGNA VDMA również postrzega przesunięcie terminu imprezy jako jedyny skuteczny sposób na udaną organizację najważniejszych światowych targów branży drzewnej, co jest w interesie wszystkich uczestników. „Odroczenie LIGNA jest absolutnie konieczne. Jest to najważniejsza na świecie platforma dla firm i klientów przemysłu drzewnego i przetwórczego drewna” – mówi dr Bernhard Dirr, dyrektor zarządzający VDMA Woodworking Machinery Association. „Branża potrzebuje tego spotkania targowego. Wraz z targami LIGNA we wrześniu 2021 roku chcemy wysłać sygnał nowego impetu i inwestycji na globalnym rynku”.

„Z niecierpliwością czekamy na liczne innowacje, szczególnie w trzech głównych tematach LIGNA.21: Transformation of Woodworking, Prefab Building Processes i Green Material Processing” – dodaje Christian Pfeiffer, dyrektor globalny LIGNA & Woodworking Shows z Deutsche Messe. „We wrześniu LIGNA.21 odbędzie się po raz pierwszy jako wydarzenie hybrydowe, podkreślając swoją rolę wiodącego wydarzenia branżowego i prezentując światową gamę narzędzi, maszyn i wyposażenia do obróbki i przetwarzania drewna”.

Na targach LIGNA prezentowana jest pełna gama produktów i usług dla przemysłu pierwotnego i wtórnego: narzędzia, maszyny i urządzenia do produkcji indywidualnej i seryjnej, technologia powierzchni, produkcja płyt drewnopochodnych, technologia tartaczna, energia z drewna, elementy maszyn i automatyka, jak również maszyny i urządzenia do leśnej produkcji drewna okrągłego i tarcicy.

(opr. jz)