Letnie kolekcje

Tegoroczne lato jest dla firmy Polkemic intensywnym okresem pracy, producent wprowadza bowiem na rynek szereg nowych wzorów obrzeży. Po przygotowaniu kolekcji do wybarwień Kronospanu już wkrótce klienci otrzymają dekory dopasowane do kolekcji One World firmy Kronopol. W chwili obecnej jest już gotowych 60% wybarwień z tej grupy, a do końca sierpnia kolekcja będzie gotowa w pełni. Nowe wzory w większości będą wykonane w PVC.

Dyrektor handlowy firmy Polkemic Rafał Izydorek mówi: „Dekory dostępne w stałej ofercie ze składu magazynowego oraz specjalnie projektowane dla przemysłu meblowego to nasza domena. Aktualnie, dzięki nowym liniom technologicznym, nasze przedsiębiorstwo zwiększyło moce produkcyjne i rozpoczęło wzbogacanie kolorystyki wybarwień w asortymencie skierowanym zarówno do partnerów handlowych, jak i meblarzy“.

Polkemic z Rzeszowa jest najdłużej działającym i największym polskim producentem obrzeży. Jego szeroka i elastyczna oferta umożliwia zaspakajanie potrzeb klientów o zróżnicowanych wymaganiach. Bogata gama kolorystyczna w połączeniu z wysoką jakością wykonania pozwalają firmie dostarczać klientom obrzeża o doskonałej estetyce. Co istotne, wyroby te są dostępne po umiarkowanych cenach, czyniąc ofertę rzeszowskiego zakładu jeszcze bardziej atrakcyjną.

Przedsiębiorstwo dokonuje ciągłych inwestycji w park maszynowych, co skutkuje zwiększeniem możliwości produkcyjnych, a także wprowadzaniem na rynek nowych produktów. Rafał Izydorek mówi: „Jesteśmy w stanie przygotować, w krótkim czasie, propozycję wybarwienia pod konkretne oczekiwania. Oprócz dobrania koloru lub dekoru firma oferuje również wybór struktury moletu, a także określenie stopnia połysku lub matowienia. Całości usługi dopełniają nietypowe sposoby konfekcjonowania obrzeży”.

Obrzeża Polkemica są dostępne w naszym kraju poprzez szeroką sieć dystrybucyjną, dzięki czemu nie ma problemu z ich nabyciem w każdym regionie Polski. Klienci otrzymują próbniki z obrzeżami dopasowanymi do oferty czołowych producentów płyt, takich jak: Kronospan, Kronopol, Egger, Pfleiderer, Kastamon. Próbki są oznaczone w ten sposób, że każde obrzeże jest zgodne z nazwą płyty, co bardzo ułatwia proces dopasowania.

Polkemic jest firmą z całkowicie polskim kapitałem, która swoje działania opiera na krajowej kadrze pracowniczej. Poza naszym krajem produkty rzeszowskiego producenta trafiają do 25 krajów świata. Poprzez swoją działalność firma buduje oraz podwyższa konkurencyjność i znaczenie polskiej branży meblarskiej.

Główne linie produktowe Polkemica
– Polkemic ABS – linia obrzeży meblowych wykonana z w pełni ekologicznego tworzywa termoplastycznego ABS. Produkty tej serii spełniają wszystkie normy dotyczące ochrony środowiska. Dostępne są w gotowych rolkach w rozmiarach od 19 do 350 mm, w grubościach od 0,4 do 3 mm.
– Polkemic PVC – obrzeża meblowe wykonane z najbardziej popularnego wciąż na rynku materiału – PVC. Są to produkty w pełni ekologiczne, spełniające kryteria najbardziej wymagających klientów. Kolekcja zawiera obrzeża w szerokościach: 19, 22, 28, 32 i 42 mm i w grubościach 0,6, 1 oraz 2 mm.
– Polkemic Wood Strong – obrzeża w strukturze głębokiego tłoczenia, oklejone nimi krawędzie, oprócz walorów estetycznych i wizualnych, oddziałują również na zmysł dotyku. Dostępne w ABS-ie oraz PVC. Produkty te dają wrażenie kontaktu z naturalnym drewnem, polepszając odbiór optyczny oraz dotykowy.
– Polkemic High Gloss – obrzeża o grubości od 0,45 do 2 mm z efektem wysokiego połysku to nowoczesna i elegancka linia sukcesywnie rozbudowywana o kolejne, nowe dekory. Są one oferowane z folią zabezpieczającą bądź ewentualnie bez zabezpieczenia.
– Polkemic Veneer – obrzeża naturalne, fornirowane, dostępne w szerokiej gamie rodzajowej. Można je nabyć w podstawowym rozmiarze 22 i 42 mm oraz grubości 0,6 mm. Pozostałe szerokości oraz grubości realizowane są w ciągu 7 dni. Obrzeża te są podklejone flizeliną i można je zamówić z klejem lub też bez niego. Materiały użyte do ich wytwarzania odznaczają się najlepszymi parametrami.
– Polkemic Laser – nowość w ofercie, obrzeża gotowe do bezspoinowego okleinowania przy użyciu okleiniarek laserowych, plazmowych oraz na gorące powietrze. Są one wyposażone w warstwę funkcyjną gotową do zgrzewania przy użyciu lasera, plazmy albo gorącego powietrza. Technika ta pozwala uzyskać doskonały wizualny efekt estetyczny – obrzeże i obrabiana powierzchnia elementu wyglądają jak wykonane z jednego rodzaju materiału. Obrzeża laserowe są przeznaczone dla przedsiębiorstw, które chcą uzyskać idealne krawędzie w produkowanych przez siebie meblach i tym samym dostarczyć na rynek wyroby najwyższej jakości. W ofercie dostępne są kolory zgodne z gamą barw z kolekcji obrzeży ABS czy PCV.
– Polkemic Furniture Plug – zaślepki meblowe do maskowania połączeń.

(jz)

.