Krzesła czy pufy?

W urządzeniu domu wyraża się nasze poczucie estetyki i zmysł praktyczny. W wystroju wnętrz kierujemy się też aktualnymi trendami, podążającymi za zmianami w stylu życia. Dlatego obok stołów i krzeseł, mebli o długiej tradycji i znaczeniu w sztuce meblarskiej, w salonach i jadalniach pojawiły się też pufy.

Krzesła nieprzerwanie królują wokół stołu – centralnego miejsca w każdym domu. Firma Mebin proponuje krzesła tapicerowane, najczęściej na wygodnych sprężynach bonellowych, zaprojektowane zgodnie z najlepszą tradycją sztuki meblarskiej. W nowoczesnych liniach na uwagę zasługują proste krzesła z zestawu Rossano i Corino, z oryginalnie wyprofilowanym oparciem przechodzącym łagodnym łukiem w nogi. Dzięki uniwersalnemu wzornictwu można dopasować je do różnych zestawów nowoczesnych mebli. Z kolei w kolekcjach eleganckich mebli w klasycznym stylu, jak Afrodyta czy Opium, ozdobne krzesła podkreślają styl pozostałych brył w komplecie.

Jeśli pozwala na to wielkość pomieszczeń, warto zaplanować w jednym z nich miejsce dla stolika kawowego. We wnętrzach urządzonych w nowoczesnym stylu, przy niskich stolikach doskonale sprawdzają się pufy. Pełniące niegdyś rolę podnóżka, uzyskały z czasem status samodzielnych mebli, niezmiennie jednak kojarzą się z komfortowym wypoczynkiem i wygodą. Na szczególne uznanie zasługuje ich wielofunkcyjność – pufy mogą być jednocześnie schowkiem, samodzielnym stolikiem kawowym czy też po prostu siedziskiem. Właśnie w tej ostatniej roli pojawiają się często w nowoczesnych zestawach meblowych firmy Mebin. Kolekcje te stanowią starannie przemyślane kompozycje wystroju wnętrza, opierające się na połączeniach litego drewna i naturalnej okleiny z innymi materiałami, czarnym szkłem, tkaniną i ekologiczną skórą. Pozwala to osiągnąć interesujące, kontrastowe zestawienia kolorystyczne podkreślające układ linii w bryłach mebli. Doskonale w tę koncepcję wpisują się właśnie pufy, których prosty kształt prostopadłościennej kostki stanowi mocny akcent kolorystyczny i kompozycyjny. Mimo swej prostoty mogą mieć też walor ozdobny, jak w kolekcji Verano – ukośne elementy drewniane na bokach puf przełamują dominujący układ poziomych, czarnych elementów zdobiących pozostałe meble z zestawu. Z kolei pufy w zestawie Corino czy Flamenco można schować pod specjalnie zaprojektowanym w tym celu niskim stolikiem, z którym tworzą efektowny komplet na niewielkiej powierzchni. To kwintesencja walorów pufy, praktycznego i wygodnego mebla, który w odpowiednim zestawieniu jest też oryginalną ozdobą. Należy jednak przemyśleć umieszczenie jej w salonie czy jadalni w tradycyjnym stylu, bo tam prosta pufa mogłaby nie prezentować się najlepiej wśród zdobionych krzeseł, frezowanych czy giętych frontów.

Wysokogatunkowy materiał i konstrukcja dają pufom i krzesłom tę miękkość, której oczekujemy od tapicerowanych mebli. Jednakże meble te zdecydowanie różnią się charakterem, co warto uwzględnić w wystroju wnętrza. Pufa wprowadza poczucie nieskrępowanej swobody i nowoczesności. Jest więc lubiana przez młodych, a z uwagi na swoje wymiary i stabilność doskonale sprawdza się też jako siedzisko dla dzieci. A że meble dopasowujemy głównie do osób, którym będą służyły i do sposobu ich wykorzystywania, pamiętać należy, że przy spożywaniu posiłku, dla osób starszych i do organizacji przyjęć bardziej odpowiedni będzie stół z tradycyjnymi krzesłami. W urządzaniu domu najważniejsze jest przecież, by meble nie tylko harmonijnie pasowały do siebie, ale też zapewniały użytkownikom komfort zarówno w codziennym życiu, jak i podczas uroczystych spotkań.

Źródło: Materiały prasowe Afir Biuro PR firmy MEBIN

.