Konkurs „Kreacje z natury” rozstrzygnięty!

Jury konkursu na projekt Deski Barlineckiej „Kreacje z natury”wyłoniło cztery laureatki, przyznając drugie i trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia. Kolejność na podium ogłoszona zostanie na uroczystej gali podczas Łódź Design Festival.
Decyzją jury w gronie laureatek konkursu „Kreacje z natury” znalazły się:
• Anna Łoskiewicz
• Joanna Ochota
• Agata Smok
• Maja Sobura

Uczestniczkom przyznano drugie i trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia, przy czym kolejność miejsc na podium zostanie ogłoszona 18 października podczas Łódź Design Festival. Jury zdecydowało się nie przyznawać pierwszego miejsca.

„Mimo wysokiego poziomu prezentowanego przez uczestników, nie udało nam się wyłonić projektu w pełni odpowiadającego wymogom konkursu. To pokazuje, że projektowanie podłóg nie jest prostą sprawą oraz jak potrzebna jest edukacja na temat drewna i jego możliwości użytkowych, którą prowadzimy w ramach Barlinek Institute of Design.” – mówi Dorota Karbowska-Zawadzka, Dyrektor Marketingu Barlinek S.A. i pomysłodawczyni konkursu – „Nie zmienia to faktu, że dostrzegamy duży talent i potencjał naszych laureatek i dlatego planujemy zaprosić je do dalszej współpracy".

„Mnie bardzo ucieszyły dwa fakty, które ujawniły się w trakcie konkursu. Po raz kolejny młodzi polscy projektanci pokazali swoją niezwykłą kreatywność i nieprawdopodobny zapał do pracy co przełożyło się na ciekawe rozwiązania. Pokazaliśmy też nową jakość w tworzeniu i promocji nowych produktów, której finalnym efektem będzie instalacja z deski barlineckiej architekta Przemo Łukasika podczas festiwalu designu w Łodzi”. – dodaje Wojciech Trzcionka, dyrektor wydawniczy magazynu „Design Alive“, który jest patronem merytorycznym konkursu.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do Łodzi!

Źródło: BARLINEK
Fot.: BARLINEK
 

.