Kolekcja TSS Cleaf liczy już 34 dekory

Płyty meblowe proponowane przez firmę Forner, która opiera swoją filozofię na sprzedaży niszowych, nietuzinkowych produktów, z roku na rok zyskują na popularności. „W 2013 roku, który był dla nas bardzo dobry, poszerzyliśmy między innymi kolekcję płyt laminowanych TSS Cleaf o kolejne, unikatowe na naszym rynku dekory 3D o niezwykle głębokich strukturach powierzchni” – przypomina Sebastian Bartkowiak, współwłaściciel Fornera.

Dzięki Fornerowi w 2013 roku polski rynek płyt meblowych wzbogacił się o dekory i struktury, jakich dotąd u nas nie było. Na początku roku firma wprowadziła do sprzedaży strukturę Sherwood. Jest to imitacja drewna tak doskonała, że niemal nie do odróżnienia dla laika. „Płyta 3D w strukturze Sherwood nie tylko doskonale imituje naturalne drewno, ale jest jednocześnie wolna od charakteryzujących je niestabilności, jak: paczenie, wysuszanie czy prężenie” – podkreśla Sebastian Bartkowiak.

Kolejną strukturą, która w 2013 r. poszerzyła kolekcję TSS Cleaf, jest Nadir. Szczególną głębię nadają jej efektowne, geometryczne kształty, przecinane przez równoległe linie, które łączą się z tym, co charakterystyczne dla całej kolekcji TSS Cleaf – efektem 3D. Płyta w strukturze Nadir zyskała uznanie podczas targów interzum między innymi dlatego, że jest to produkt o wysokiej wartości estetycznej, unikalnym wyglądzie powierzchni, a przy tym niezwykle praktyczny. Płytę w strukturze Nadir można zastosować zarówno do powierzchni mebli tzw. codziennego użytku, jak również wykorzystać do ciekawych koncepcji projektowych w przypadku mebli targowych czy sklepowych.

Jako ostatnia do kolekcji dołączyła struktura Millenium. W tym przypadku inspiracją dla projektantów był wzór „szczotkowanego” drewna sosnowego. To doskonały produkt dla osób, które cenią połączenie stylu retro z nowoczesną estetyką.

„Cechą charakterystyczną, wyróżniającą produkty Fornera na tle konkurencji, są bardzo głębokie struktury powierzchni. Warto również zwrócić uwagę na możliwość bardzo szerokiego zastosowania naszych płyt, czy to w produkcji frontów, szaf przesuwanych, elementów dekoracyjnych czy też jako komponentów do wytworzenia niesztampowych mebli hotelowych, biurowych czy wyposażenia wszelkiej maści miejsc użyteczności publicznej” – mówi współwłaściciel Fornera.

Warto podkreślić, że oprócz wysokich walorów estetycznych płyty z kolekcji TSS Cleaf, która liczy już 34 dekory, mają także inne, praktyczne zalety – powłoka warstwy dekoracyjnej jest twardsza – a przez to lepsza od „zwykłych” płyt laminowanych. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej pozwala nie tylko na uformowanie głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni. Jest także barierą dla ewentualnej wilgoci kuchennej i łazienkowej oraz bardziej odpornym materiałem na zarysowania.

„Meble seryjne popadają w niełaskę, a indywidualne produkty są coraz bardziej doceniane. Nawet duże firmy, produkujące do tej pory masowo, decydują się na coraz krótsze serie mebli. To korzystne nie tylko dla klientów, ale także dla firm takich jak nasza – stawiamy na unikalne produkty, wyróżniamy się na tle konkurencji i cały czas się rozwijamy. Także i w 2014 r. planujemy wprowadzić do oferty nowe produkty” – podsumowuje Sebastian Bartkowiak.

(ww)

.