Kolekcja Dune nagrodzona tytułem must have 2023

Modułowa sofa Dune marki Bizzarto otrzymała tytuł must have 2023. Zaprojektowane przez Grynasz Studio piękne formy, inspirowane architekturą modernizmu i postmodernizmu, kryją w sobie wielkie walory użytkowe.

 

Kolekcja Dune marki Bizzarto decyzją Rady Ekspertów must have znalazła się w gronie najlepszych polskich produktów w prestiżowym plebiscycie organizowanym już po raz trzynasty w ramach Łodź Design Festiwal. Wyróżnia on najlepsze wdrożenia od polskich projektantów i producentów i ma na celu promocję dobrego designu w kraju i za granicą.

Nagrodzona Dune to kolekcja nieograniczonych możliwości. Jest minimalistycznie prosta, a zarazem urzekająca detalami, takimi jak przyjemne łuki powtarzające się na siedziskach i poduszkach oparciowych. – Wbrew pozorom, właśnie ta prostota formy jest wyjątkowo trudna do osiągnięcia – mówi Małgorzata Jeżowska, manager marketingu marki Bizzarto. – Musieliśmy wykorzystać nasze ogromne doświadczenie w tworzeniu mebli wypoczynkowych. Powstało wiele prototypów i długo pracowaliśmy, by uzyskać satysfakcjonujący nas efekt, w tym wygięcia poduch. To było prawdziwe wyzwanie. Zależało nam na odpowiednim kształcie, przy zastosowaniu konkretnych, ale też nieułatwiających zadania materiałów, m.in. puchu i pierza. A jednocześnie na zachowaniu bajecznego komfortu wypoczynku. Możemy śmiało powiedzieć, że plan ten zakończył się sukcesem.

Grynasz Studio

Projekt kolekcji Dune wyszedł z pracowni Grynasz Studio. Designerzy Marta Niemywska-Grynasz i Dawid Grynasz znaleźli inspiracje w architekturze modernizmu i postmodernizmu, jak również z dużą inwencją wykorzystali możliwości współczesnego rzemiosła. – Zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia w wizualizacjach Dune, które nam przedstawili. Wiedzieliśmy, że to bardzo przemyślany i doskonale przygotowany projekt. I choć jego wdrożenie wymagało sporej kreatywności, by odpowiednio połączyć ideę z materią, niezwykłe zaangażowanie Marty i Dawida Grynaszów, ich cierpliwość, ale też pewność tego, co chcą osiągnąć, wysokie umiejętności i świetna znajomość materiałów sprawiły, że to była fantastyczna współpraca. Podobnie, jak jej efekt: tytuł must have 2023 – podkreśla Małgorzata Jeżowska.

Jak przystało na mistrzynię w klasie modułowej, Dune daje nieograniczoną swobodę komponowania sof i narożników. Można je budować czy rozwijać w wielu kierunkach, tworząc wyspowy mebel o unikatowym układzie, od klasycznie geometrycznego po malowniczo nieregularny. A jeśli zmienią się potrzeby – wygodnie przearanżować. Wybór elementów zachęca do indywidualnej kreacji, jednocześnie pozwala w ciekawy i praktyczny sposób odpowiedzieć na wymogi wnętrza. Dopasować siedzisko do układu funkcjonalnego albo wykorzystać w celu wyznaczenia stref. Co więcej, poszczególne siedziska można kierować w jedną lub w dwie strony tak, by wygodnie korzystać ze wszystkich funkcji wnętrza.

Ultrakomfortowa konstrukcja to kolejny mocny atut kolekcji Dune. Meble powstają przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Jednocześnie wyróżnia je skupienie na detalu i perfekcyjne wykonanie, będące efektem synergii pracy rzemieślników o różnych specjalizacjach. Nagroda w plebiscycie must have to także unikalna rekomendacja konsumencka. Sofę Dune będzie można zobaczyć na wystawie prezentującej nagrodzone produkty podczas Łodź Design Festiwal w dniach 18-28 maja br.

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług