Klucz do rozwoju – większa powierzchnia składowania

Firma Holz Roeren GmbH z Krefeld w Niemczech wyposażyła swój nowy magazyn na tarcicę i płyty drewniane w regały paletowe i wysięgnikowe marki OHRA.

Wroku 2012 pożar całkowicie zniszczył większość zakładu Holz Roeren, w tym również magazyn. W maju 2014 r. przedsiębiorstwo mogło ponownie otworzyć dwie nowo powstałe hale magazynowe, na zadaszonej powierzchni magazynowej 12.000 m2 znajduje się obecnie cały asortyment handlu hurtowego i specjalistycznego.

Budowę systemu regałowego inwestor z Krefeld zlecił firmie OHRA. To specjalizujące się w budowie regałów dla handlu materiałami drewnianymi i budowlanymi przedsiębiorstwo z Kerpen przekonało Holz Roeren nie tylko dobrym stosunkiem ceny do jakości, lecz także swoimi wysokimi kompetencjami już w samej fazie projektowej. Odzwierciedlało się to również w postaci profesjonalnej dokumentacji projektowej CAD, która została udostępniona przez firmę OHRA.

Ostatni poziom składowania leży na wysokości 10,5 metra – tak więc bardzo wydajnie wykorzystano istniejącą przestrzeń. Również te artykuły, które były wcześniej przechowywane w magazynie blokowym, są teraz składowane na regałach – należą do nich również wiązary klejone o długości 13,5 metra. Zwiększenie powierzchni magazynowej pozwoliło Holz Roeren na znaczne poszerzenie oferowanego asortymentu, a także zapewniło lepsze dostosowanie do długich okresów oczekiwań na dostawy z przemysłu.

Poza tym składowanie całego asortymentu na regałach paletowych i wysięgnikowych, które są obsługiwane za pomocą czterodrożnych wózków widłowych Bulmor, zapewnia znacznie szybszy dostęp do artykułów. Sprawia to, że cała logistyka dla handlu hurtowego i detalicznego jest znacznie efektywniejsza.
 

***

Firma Holz Roeren GmbH z siedzibą w Krefeld została założona w roku 1876 i jest obecnie prowadzona przez piąte pokolenie właścicieli. Przedsiębiorstwo prowadzi handel produktami drewnianymi do wykończenia wnętrz, dla dekarzy i stolarzy, do podłóg oraz dla przemysłu. Holz Roeren jest „partnerem premium” przedsiębiorstwa Pfleiderer nad Dolnym Renem oraz „złotym partnerem” firmy Weber. W zakładzie w Krefeld zatrudnionych jest prawie 60 pracowników.

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii w Niemczech oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA jest wiodącym na rynku europejskim specjalistą w dziedzinie regałów wspornikowych. Do produkcji swoich systemów regałowych wykorzystuje wyłącznie wysokiej jakości, pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA, będąc w stałym partnerstwie z dostawcami kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego, oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy, w tym w Polsce.

.