Kati Meyer-Brühl zdobywa trzy Good Design Awards

Trzy modele, powstałe w latach 2013 i 2014, wyczuwają najwyraźniej ducha czasu: łączą żywy język formy i wdzięk rzemieślniczo tworzonych elementów z licznymi możliwościami indywidualnej konfiguracji przez użytkownika. Te atuty zostały obecnie docenione renomowaną Good Design Award przez The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design.

Krzesła, stołki i leżanki les copains oplatane są ręcznie dekoracyjną plecionką z konopi lub materiału hightech. Filigranowa rama może być lakierowana na kolor lub jej powierzchnia może być metalizowana miedzią lub mosiądzem. Również podłokietnikom krzeseł można nadać indywidualne akcenty.

W sofach i fotelach deep space przejawia się swoboda wyboru na przykład w wysuwanych siedziskach i odchylanych oparciach, w stelażu do wyboru z płozami lub pełnymi gracji nóżkami, w doborze materiałów obiciowych i drewna lub w ewentualnym wyposażeniu sof w moduł stoliczka.

Składane, uskrzydlone fotele papillon mogą być konfigurowane w różnych rodzajach drewna, dwóch różnych oparciach i trzech rodzajach poduszek. Metalowe nóżki na przykład wybrać można w aluminium, mosiądzu, kolorze białym lub antracytowym.

Ze względu na swoją indywidualną możliwość kształtowania każdy mebel zyskuje charakter unikatu. Poza tym przyjazne środowisku materiały i procesy wytwarzania, wymienne obicia w deep space i papillon, względnie odnawialna plecionka w les copains to długi czas życia produktu oraz dobry bilans dla środowiska.

Projektantka Kati Meyer-Brühl otrzymała tytuły Master of Industrial Design na Central Saint Martins College przy University of the Arts London jaki i Master of Fine Arts na Parsons University for Design w Nowym Jorku. Mieszka w Berlinie.

Wszystkie nagrodzone modele oraz pozostałą kolekcję Brühl zobaczyć będzie można na rozpoczynających się w poniedziałek 19 stycznia 2015 roku,
targach IMM w Kolonii hala 11.2, stoisko M40 – N51 

.