Japandi, czyli zestawienie dwóch światów

Japandi – jak sama nazwa wskazuje – łączy japoński styl urządzania wnętrz z pomysłami aranżacyjnymi wprost ze Skandynawii. Nie jest więc szczególnie zaskakujące, że projektanci Quick-Step – podłóg, których cechą charakterystyczną jest wyjątkowa estetyka i autentyczność, a zarazem wysoka jakość wykonania i łatwość w utrzymaniu – z miejsca stali się wyznawcami tej filozofii.

 

Japandi

Skandynawię i Japonię dzieli tysiące kilometrów, ale pod względem wzornictwa łączy je o wiele więcej, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Japandi to coś więcej niż tylko trend wnętrzarski. To swoista filozofia życia i najlepszy dowód na to, że pewne wartości mają uniwersalny charakter. I tak, jak Norwegowie kierujący się ideą „hygge”, urządzają wnętrza z wykorzystaniem naturalnych surowców, tak Japończycy doceniają piękno niedoskonałości, zgodnie ze sztuką dobrego życia „wabi-sabi”. Cechą wspólną obu tych stylów jest minimalizm, przywodzący na myśl wnętrza urządzone zgodnie z filozofią zen. Proste i stonowane wzornictwu takich wnętrz czyni z domu przestrzeń pełną harmonii. Elementy nawiązujące do świata natury idą w parze z rozwiązaniami, które nadają wnętrzu przytulnego charakteru.

Podłoga jako punkt wyjścia

Japandi to minimalistyczne podejście do urządzania wnętrz. Zakłada ono otaczanie się wyłącznie takimi przedmiotami, które mają dla nas znaczenie. Filozofia ta mówi o ograniczeniu designu do minimum i świadomym podejmowaniu każdej decyzji w kwestii wystroju. Kierując się tymi założeniami, urządzanie mieszkania w stylu Japandi najlepiej zacząć od wyboru podłogi.

Może to być na przykład podłoga z deseniem oddającym fakturę betonu, która świetnie komponuje się z elementami z drewna. W połączeniu z harmonijną paletą kolorów – barwą piaskowca, brązami i beżami – rozwiązanie takie zmieni dom w oazę spokoju. Osobistego charakteru wnętrzu nadadzą książki, stylowy obraz lub ręcznie wykonana ceramika. Z kolei rośliny, organiczne kształty i trwałe materiały pozytywnie wpłyną na samopoczucie domowników. Jeśli jesteśmy miłośnikami natury, w domu urządzonym w stylu Japandi równie dobrze sprawdzi się drewniana podłoga w głębokim, ciepłym kolorze.

Atuty dwóch światów

Japandi łączy w sobie to, co najlepsze z dwóch światów. I tak się składa, że tym samym w swojej działalności kieruje się Quick-Step. Od samego początku istnienia projektanci firmy opracowują podłogi ponadczasowe. Są one nie tylko trwałe i łatwe w utrzymaniu, ale także piękne i autentyczne pod względem wyglądu. Aby odwzorować piękno natury wraz ze wszystkimi jej niedoskonałościami, projektanci Quick-Step zwracają uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół faktury drewna czy kamienia. Efektem tego jest niepowtarzalny, realistyczny wygląd każdej wprowadzanej do sprzedaży przez Quick-Step podłóg. Producent celuje w gusta szerokiej grupy klientów. Oferuje podłogi zarówno z laminatu, jak i winylu – o różnych rozmiarach, kolorach i wykończeniach. Dzięki nim można wyrazić swoją osobowość, a z domu uczynić bezpieczną przystań.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług