Jak opracować fotel w ciągu 24 godzin

 Podczas seminarium zorganizowanego przez firmę Lectra profesjonaliści z branży  meblarskiej z całego świata odkrywali, w jaki sposób innowacyjne rozwiązania technologiczne mogą zoptymalizować proces produkcji mebli tapicerowanych. 
 
Lectra, wiodąca firma w dziedzinie zintegrowanych technologii dla przemysłu wykorzystującego materiały miękkie – tkaniny, skórę, tkaniny techniczne i materiały kompozytowe – przeprowadziła niedawno seminarium dla profesjonalistów z branży meblarskiej na terenie swojego kampusu w Bordeaux-Cestas we Francji. Spotkanie, w którym wzięło udział ponad 50 przedstawicieli różnych firm z 13 krajów, koncentrowało się na temacie „24 godzin”. Podczas wydarzenia dotyczącego procesu produkcji mebli tapicerowanych na przykładzie wybranego fotela, od wstępnego szkicu po produkcję gotowych formatek, goście mogli dzielić się doświadczeniami oraz najlepszymi praktykami dotyczącymi inwestowania w nowoczesną technologię, a także korzyściami dla procesów produkcyjnych w ich firmach. 
 
 
Seminarium było podzielone na trzy grupy tematyczne: Projektowanie i kalkulacja kosztów, opracowanie i industrializacja produktu oraz cięcie materiału. Odliczanie 24 godzin rozpoczęto od przeglądu najnowszych trendów w projektowaniu mebli zaprezentowanego przez Stanislasa Joly z Sylvain Joly Design (Francja). Z wykorzystaniem interaktywnego stołu dostarczonego przez firmę Immersion, projektanci zademonstrowali korzyści w postaci oszczędności czasu i pieniędzy wynikające z wirtualnego prototypowania i kosztorysowania już na etapie przygotowywania projektu w oprogramowaniu DesignConcept Furniture 2D/3D. 
Marcin Błażewicz, wiceprezes IMS Sofa (Polska), opowiedział w jaki sposób wdrożenie oprogramowania DesignConcept pozwoliło zrewolucjonizować proces projektowania oraz wpływa obecnie na sposób pracy w jego firmie. Korzystając z wirtualnych prototypów, „unikamy błędów oraz źle zaprojektowanych produktów, które stoją później w kątach fabryki, ponieważ nikt ich nie chce”, wyjaśniał Błażewicz.
W trakcie wydarzenia, klienci zobaczyli cały proces projektowania wnętrza fotela (konstrukcji drewnianej i pianki), a także pokrowców ze skóry i tkaniny, z wykorzystaniem oprogramowania firmy Lectra do industrializacji i przygotowania produkcji. Goście w trakcie demonstracji rozwiązań Lectry do cięcia skóry i tkanin, Versalis® oraz Vector®, dowiedzieli się też, jak ważna może być automatyzacja krojowni dla optymalizacji produkcji, zwiększenia oszczędności materiałowych oraz utrzymania stałej jakości produktu. 
 
 
„Inwestycja w system Versalis poprawiła płynność oraz efektywność naszego procesu produkcyjnego”, wyjaśnia Else-Marie Ronning, inżynier produkcji w Ekornes (Norwegia). „Ilość odpadów spadła o 5-6% przy jednoczesnym wzroście wydajności”, dodaje Leif-Jarle Aure, menedżer ds. technicznych. 
Paolo Pavanello, dyrektor fabryki Cassina (Włochy), również podkreśla zalety, jakie może przynieść producentom przejście na nowe rozwiązanie. Firma Cassina zdecydowała się zainwestować w Vector, najnowszy produkt do cięcia tkanin, po dokładnym audycie przeprowadzonym przez Lectrę, który wykazał w jaki sposób zmiana pozwoli zoptymalizować procesy produkcyjne. W rezultacie uzyskano nie tylko wzrost wydajności, lecz także znacznie szybszy zwrot z inwestycji niż planowano. „Wyniki przekroczyły nasze oczekiwania”, stwierdził Paolo Pavanello. 
„To wydarzenie było fantastyczną okazją dla naszych obecnych i potencjalnych klientów, dającą świeże spojrzenie na istniejące sposoby optymalizacji produkcji oraz odkrycie nowych metod. Przejście przez cały proces projektowania oraz opracowywania fotela, a następnie cięcie materiału, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczestników”, mówi Céline Choussy-Bedouet, dyrektor ds. marketingu w firmie Lectra. 
 

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług