IKEA przystąpiła do OIGPM

Najważniejsza organizacja meblarska w Polsce ma kolejnego nowego członka. Do OIGPM dołączyło polskie przedstawicielstwo szwedzkiego giganta. O tym, co stoi za tą decyzją oraz o planach związanych z obecnością w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli mówi Katarzyna Warchał, członkini zarządu IKEA Purchasing Services Polska.

 

Co zadecydowało o Państwa przystąpieniu do Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli?

Katarzyna Warchał: W IKEA kierujemy się naszą wizją, którą jest tworzenie lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi. Zakupy zawsze były dla nas istotnym czynnikiem wnoszącym wkład w realizację wizji i idei działalności IKEA. Nieustannie podejmujemy działania w zakresie współpracy i wspólnego rozwoju z naszymi dostawcami. Członkostwo w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli widzimy jako dbałość o rozwój meblarstwa w Polsce. Chcemy w nim czynnie i aktywnie brać udział.

Jakie wyzwania stojące przed branżą meblarską w Polsce uważacie Państwo za najbardziej istotne z punktu widzenia IKEA?

K. W.: Dbałość o integracje i dobry dialog to podstawa poradzenia sobie z obecną trudną sytuacją na świecie i przygotowaniem się na najbliższą przyszłość. Koszty surowców naturalnych i energii obecnie budzą największy niepokój. Widzimy także potrzeby związane ze zmieniającym się rynkiem pracy i konieczność uczynienia z naszej branży atrakcyjnego miejsca pracy dzisiaj i w przyszłości. Mamy nadzieję, że nasza obecność w Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli wesprze branżę meblarską w Polsce.

Jakie mają Państwo plany związane z aktywnością w Izbie?

K. W.: IKEA Purchasing Services to przedstawicielstwo, które działa jako łącznik pomiędzy dostawcami a działalnością IKEA na całym świecie. Budujemy długoterminowe partnerstwo i relacje oparte na zaufaniu, intensywnym rozwoju i długoterminowych celach. IKEA Purchasing współpracuje w Polsce ze 192 partnerami biznesowymi (79 dostawców mebli, 46 dostawców komponentów, 10 dostawców żywności i 57 usług transportowych). Ponad 18% globalnej produkcji dla IKEA pochodzi z Polski. Chcemy rozwijać się wraz z branżą meblarską w Polsce. Wierzymy, że nasza obecność w Izbie przyniesie ciekawe pomysły i owocne rozwiązania. Z chęcią podzielimy się naszą wiedzą, a także poszerzymy nasze horyzonty, biorąc udział w spotkaniach z członkami Izby.

O Ogólnopolskiej Izbie Gospodarczej Producentów Mebli


Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli została powołana 9 stycznia 1996 r. Reprezentuje ona i broni interesów zrzeszonych w niej podmiotów gospodarczych. Kształtuje także zasady dobrego obyczaju w obrocie gospodarczym i uczciwej konkurencji. Misją Izby jest integracja polskiej branży meblarskiej w celu skutecznego współuczestnictwa w kształtowaniu rozwoju polskiej branży meblarskiej. OIGPM aktywne promuje polskie mebli w kraju i na świecie. Wspiera również dążenia do zapewnienia konsumentom pełnej satysfakcji z zakupu i użytkowania wyrobów polskiego przemysłu meblarskiego.

Katarzyna Warchał, członkini zarządu IKEA Purchasing Services Polska

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług