IGP-RAPID® DAY 2023 za nami!

31 marca 2023r. w siedzibie firmy IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o. odbyło się wydarzenie z cyklu IGP-Rapid Day. Było to drugie tego typu spotkanie poświęcone malowaniu proszkowemu podłoży wrażliwych na temperaturę. Zaprezentowane zostały najnowsze trendy dotyczące malowania proszkowego takich podłoży jak drewno, płyty MDF i HDF, tworzywa sztuczne oraz panele typu „sandwich panel” z pianką termoczułą.

 

Spotkanie rozpoczął Łukasz Witan, wiceprezes zarządu IGP Pulvertechnik, prelekcją dotyczącą historii firmy. Część poświęconą farbom proszkowym przedstawili Marcin Sobiło i Ulricha Schneidera z firmy IGP. Zagadnienie dotyczące instalacji i sprzętu do malowania proszkowego omówił Dominik Moskal z firmy Indufinish. Główny nacisk położono na aspekty ekonomiczne oraz ekologiczne, jakie niesie ze sobą technologia malowania proszkowego, wpisujące się w najnowsze wymogi i oczekiwania związane ze zrównoważonym rozwojem. Uczestnicy wydarzenia mieli także możliwość zobaczenia „na żywo”, w jaki sposób odbywa się produkcja farb proszkowych. Mogli także zapoznać się z wzorcami różnych materiałów malowanych proszkowo., m.in. elementów mebli z litego drewna i płyt MDF, elementów foteli z kompozytu, elementów bram garażowych z paneli typu „sandwich panel”. Zaprezentowano je w ciężarówce IGP, która specjalnie na to spotkanie przyjechała z centrali firmy.

Łukasz Witan, wiceprezes zarządu IGP Pulvertechnik

IGP-RAPID®

Produkty z gamy IGP-RAPID są wysoce reaktywnymi farbami proszkowymi o niskich temperaturach utwardzania. Wykorzystuje się je w zastosowaniach zewnętrznych i wewnętrznych na drewnie, płytach MDF i HDF, tworzywach sztucznych oraz panelach typu „sandwich panel” z pianką termoczułą.

Czas wypalania wynoszący tylko 3 minuty w temperaturze 160oC, możliwość jednowarstwowej aplikacji czy praca w trybie odzysku to tylko niektóre ich korzystne aspekty ekonomiczne.

Farby IGP-RAIPID charakteryzują się dobra odpornością chemiczną oraz wysoką elastycznością z dobrą przyczepnością. Różnorodność kolorów i wykończenia powierzchni, jednorodna powłoka na całym detalu czy szeroka kombinacja materiałów, na których można je zastosować, to kolejne zalety tych niskoemisyjnych, bezrozpuszczalnikowych i ekologicznych farb proszkowych.

http://www.igp-powder.com

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług