Heimtextil 2024 – coraz większa liczba wystawców

W nadchodzących targach Heimtextil jeszcze w maju swój udział zgłosiło ponad 2500 firm. Jest to już więcej niż wzięło udział w poprzedniej edycji. Wśród nich znajdują się czołowi dostawcy tacy, jak: A.S. Création, Bedding House, Corn. van Dijk, Elastron, JBY Creation, Lameirinho, Libeco Lagae, Masureel International, Marburger Tapetenfabrik, Traumina i Wendre. Bardzo dobrze zapowiada się także segment wysokiej jakości tekstyliów dla domu i mieszkania: Asia Excellence i Asia Selection. Targi odbędą się w dniach 9-12 stycznia 2024 roku we Frankfurcie nad Menem.

 

Olaf Schmidt, wiceprezes ds. tekstyliów i technologii tekstylnych w Messe Frankfurt mówi: „Popyt już przekracza liczbę wystawców z poprzedniej imprezy. Cieszymy się bardzo z pozytywnego odzewu we wszystkich segmentach produktowych – zarówno globalnych, jak i krajowych. W 2024 roku będziemy nadal poszerzać naszą ofertę, szczególnie dla biznesu kontraktowego, a także w obszarze włókien i przędzy do tekstyliów domowych i mieszkaniowych”.

Tapety – silny wzrost

Heimtextil 2024 cieszy się dużą popularnością wśród dostawców tapet. Swój powrót na targi ogłosiły takie renomowane marki, jak: A.S. Création (Niemcy), Kinland Decor (Hongkong), Marburger Tapetenfabrik (Niemcy) i Masureel International (Belgia).

„W Heimtextil nowy rok zaczniemy z rozmachem z naszymi klientami z Niemiec i zagranicy, którzy poszukują wysokiej jakości i innowacyjnych tapet, w 100% wyprodukowanych w Niemczech. Jesteśmy pozycjonowani na całym świecie. Mimo to Heimtextil co roku oferuje nowe okazje i możliwości, aby w nieskomplikowany sposób nawiązać kontakt z nowymi klientami i ponownie spotkać się z obecnymi odbiorcami. Wiodące targi w naszym kraju uważamy za nieocenioną przewagę konkurencyjną” – mówi Wolf Kappen, dyrektor zarządzający ds. marketingu/sprzedaży w Marburger Tapetenfabrik.

Tkaniny dekoracyjne i obiciowe

W halach 4.1 i 4.2 nowości w tkaninch dekoracyjnych i obiciowych zaprezentują tacy dostawcy, jak: Elastron (Portugalia), Libeco Lagae (Belgia); Martinelli Ginetto (Włochy) i Vanelli Tekstil (Turcja). W hali 3.1, obejmującej tematykę dekoracji okien i wnętrz, będą prawdopodobnie obecni wystawcy zasłon tacy, jak: JBY Creation (Francja); Albani (Niemcy), Eustergerling (Niemcy), Neutex Home Deco (Niemcy).

Strefa snu

W obszarze produktowym Smart Bedding, w hali 11.0, prawie wszyscy liderzy rynku zaprezentują swoje najnowsze kolekcje pościeli, materacy i systemów do spania. Obecni tu będą między innymi niemieccy dostawcy: Badenia Bettcomfort i Traumina, a także Wendre AS pochodzący z Finlandii.

Szeroką gamę projektów pościeli będzie można zobaczyć w hali 12. Swoje propozycje pokażą tu tacy dostawcy, jak: Bedding House (Holandia), Corn. van Dijk (Holandia); Estamparia Textil Adalberto Pinto (Portugalia), Klaus Herding (Niemcy), Lameirinho (Portugalia), Nile Linen Group (Egipt) czy Wülfing (Niemcy). Najnowsze produkty frotte zaprezentują w tym obszarze między innymi: Fabrica de Tecidos do Carvalho (Portugalia); Mundotextil Industrias Texteis (Portugalia), Veritas Tekstil (Turcja) i Welspun (Wielka Brytania).

Sektor kontraktowy w hali 4.0

Na poprzednich targach Heimtextil wystąpienie wystawców z tego obszaru było bardzo owocne. To sprawiło, że w nadchodzącej edycji oferta tkanin outdoorowych, sztucznej skóry i tekstyliów funkcjonalnych dla sektora kontraktowego zostanie rozszerzona. Będzie ona miała także jeszcze bardziej międzynarodowy zasięg. Wszyscy uczestnicy z poprzedniej edycji znów będą obecni. Udział w targach weźmie też ponownie niemiecki dostawca skór mah-ATN. Angelika Delalle, kierownik marketingu w firmie mah-ATN mówi: „Z niecierpliwością czekamy na zaprezentowanie wielu innowacyjnych produktów na Heimtextil 2024. Szczególnie w dziedzinie sztucznej skóry, skóry, tkanin, a także korka, pokazujemy artykuły zrównoważone i przyjazne dla środowiska. Na Heimtextil docieramy do naszej grupy docelowej i możemy zaprezentować naszą ofertę bezpośrednio i osobiście kompetentnej publiczności. Nasza obecność na targach pozwala nam poszerzać naszą sieć kontaktów i wzmacniać istniejące relacje z klientami. Jesteśmy przekonani, że pozwoli nam to na dalsze zwiększanie naszych możliwości rynkowych”.

Sprawdzeni dostawcy z Azji

Sześć poziomów hal Asian Excellence i Asian Selection jest już w pełni zapełnionych. Goście targowi znajdą tu unikalną, azjatycką gamę produktów od wyrobów przemysłowych po rękodzieła. Hurtownicy oraz przedstawiciele domów towarowych spotykają się tu z producentami, którzy zapewnią terminowe zamówienia w średnich i dużych ilościach. Asian Excellence w halach na poziomach 6.1 i 10.2 to sprawdzeni producenci z doświadczeniem eksportowym, wybrani przez niezależny panel ekspertów. W hali 6.1 będą między innymi indyjskie firmy: D Decor, G. M. Fabrics, G. M. Syntex, Grasim Jana Seva Trust oraz pochodząca z Bangladeszu firma Karupannya Rangpur.

„Heimtextil oferuje nam doskonałą okazję do zaprezentowania ręcznie tkanych i wielowiekowych technik z ważnych tkalni w Varanasi, Bhuj, Pochampally i Kaszmirze – w nowej odsłonie, z globalnym polotem. Ponieważ krosno ręczne jest podstawą naszej kolekcji, a naszym głównym celem jest model przedsiębiorstwa społecznego, tworzymy nową gamę dywanów, poduszek, narzut i narzut na łóżka dla kupujących poszukujących różnorodności i ekskluzywności” – mówi Manish Saksena, główny doradca w Aadyam Handwoven/Grasim Jana Seva Trust.

W dziale tekstyliów domowych, w hali 10.2, swoje wysokiej jakości wyroby zaprezentują wybrani dostawcy. Będą tam między innymi takie firmy, jak: Al-Karam Textile Mills (Pakistan), Gul Ahmed Textile Mills (Pakistan) czy Trident Limited (Indie).

Dywany

Już ponad 75 wystawców zasygnalizowało zainteresowanie udziałem w nowym segmencie produktów Carpets & Rugs, który ma pojawić się w nadchodzącej edycji targów. Zgłosili się znani producenci z Egiptu, Bangladeszu, Chin, Grecji, Indii, Włoch i Turcji. Oferują oni tkane ręcznie lub maszynowo dywany, maty, chodniki. W ten sposób Heimtextil poszerza jeszcze bardziej portfolio tekstyliów domowych i użytkowych. Teraz obejmuje także segment produktów, który jest bardzo poszukiwany na rynku.

„Duża liczba nowych wystawców podkreśla pozytywną reakcję na wprowadzenie segmentu produktów Carpets & Rugs i oferuje kupującym możliwość nawiązywania kontaktów z nowymi dostawcami. To dopełnienie sprawia, że Heimtextil jest jeszcze bardziej zróżnicowaną i wszechstronną platformą biznesową” – mówi Bettina Bär, dyrektor Heimtextil w segmencie tekstyliów domowych.

https://heimtextil.messefrankfurt.com/frankfurt/en.html

(jz)

Fot. Messe Frankfurt GmbH, Pietro Sutera

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług