Grupa WEINIG dotknięta cyberatakiem

Na początku grudnia Grupa WEINIG stała się celem zorganizowanego cyberataku, który dotknął jej oddziały z wyłączeniem tych położonych w Wielkiej Brytanii, Australii i Azji. Producent natychmiast poczynił niezbędne kroki, mające na celu odparcie napaści.

 

Cyberatak to generalnie ukierunkowany z zewnątrz atak na sieci komputerowe, które są niezbędne dla funkcjonowania infrastruktury danego przedsiębiorstwa. Dział IT firmy Weinig intensywnie pracował nad przywróceniem normalnej pracy. Wezwano także organy śledcze i podjęto z nimi pełną współpracę, mającą na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.

„Skoncentrujemy wszystkie nasze wysiłki na przywróceniu normalnych operacji i komunikacji z naszymi klientami, dostawcami i wszystkimi innymi partnerami biznesowymi tak szybko, jak to możliwe. Pomimo tego cyber nalotu i tylko bardzo krótkiego możliwego czasu reakcji, już osiągnęliśmy początkowe sukcesy” – powiedział Gregor Baumbusch, CEO firmy WEINIG.

Jednym z takich sukcesów jest to, że firmie udało się utrzymać produkcję w trybie „pracy awaryjnej”. Wszystkie obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa, we wszystkich zaatakowanych lokacjach, miały być stopniowo przywracane do normalnego działania.

(jz)

Fot. Weinig